Na veletrhu Památky 2014 se představil Ústecký kraj

28.10.2014 22:38

Ústecký kraj se prezentoval na specializovaném veletrhu PAMÁTKY 2014 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze - Holešovicích. Slavnostního zahájení se zúčastnila i paní Jitka Sachetová, radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Na veletrhu Památky 2014 se představil Ústecký kraj
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj
reklama

Na stánku Ústeckého kraje se promítaly fotografie historických objektů před opravou a po její realizaci. V mnoha případech se jednalo o objekty, jejichž obnova byla realizována prostřednictvím krajského dotačního Programu na záchranu a obnovu kulturních památek a Programu na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející krajinu Ústeckého kraje.

Návštěvníci si mohli odnést celou řadu zajímavých propagačních materiálů, ale i metodickou pomoc od odborných pracovníků oddělení památkové péče v případě, že vlastní památku na území našeho kraje. Rady směřovaly především na možnosti čerpání dotací a způsoby rekonstrukce památkových objektů. Letos byl krajský stánek obohacen také zajímavou prezentací občanského sdružení Hrady Českého středohoří a spoty leteckých záběrů celé řady hradů a zámků nacházejících se na území severozápadních Čech.

Kraj se rovněž podílel na prezentaci obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, jejíž stánek představoval nominaci vybraných hornických památek v Krušných horách na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ústecký kraj je region se zajímavou minulostí a množstvím kulturních památek, které představují obrovský potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Účast na veletrhu je tak jednou z možností, jak toto bohatství představit široké veřejnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…