Nadace ČEZ: Rytíři a EPPkaři pomohli handicapovaným dětem z kladenského Korálku

1.3.2020 11:33 dop.

Zaplněný ČEZ stadion v Kladně byl ve čtvrtek večer svědkem nejen napínavé hry, v níž nakonec vítězství slavili domácí Rytíři. Program přestávek vyplnila soutěž o ceny pro diváky k tématu aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ a v atmosféře dobročinnosti se odvíjelo i slavnostní předání šeku na 100 tisíc korun kladenské Speciální základní škole a Mateřské škole Korálek. Dobročinný projekt se povedlo zrealizovat právě díky podpoře uživatelů aplikace EPP – Pomáhej pohybem a jejího ambasadora Jaromíra Jágra.

Nadace ČEZ: Rytíři a EPPkaři pomohli handicapovaným dětem z kladenského Korálku
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Speciální základní škola a Mateřská škola Korálek poskytuje vzdělání a výchovu žákům se souběžným postižením více vadami, tedy s lehkým, středně těžkým či těžkým mentálním postižením. A také žákům s těžkou poruchou dorozumívacích schopností, s těžkým tělesným nebo zrakovým a sluchovým postižením, autistům, s DMO, epileptikům a dětem po těžkých úrazech. Všechny vzdělává v podnětném a sociálně bezpečném prostředí podle jejich individuálních potřeb. Hlavním cílem vzdělávání je zaměření výuky na praktické dovednosti. Na to, aby byli v rámci svých možností soběstační při sebeobsluze, osobní hygieně a stolování. Ve školním roce 2019/2020 se v jedenácti třídách školy vzdělává 85 žáků a mateřskou školu navštěvuje dalších 25 dětí.

„Naše děti se bez různých pomůcek neobejdou. Proto jsme velice vděčni za tuto ohromnou finanční podporu, díky které jim můžeme nakoupit iPady. Dobře poslouží zejména těžce postiženým dětem nejen jako komunikační prostředek při výuce, ale především k vyjadřování jejich základních životních potřeb. Pozitivní zkušenosti s využitím tabletů máme i v rámci různých výukových programů pro ostatní žáky, zkrátka tím naplňujeme motto škola hrou,“ kvituje „pohybovou pomoc“ všech uživatelů aplikace během napínavého hokejového zápasu ředitelka školy Korálek Taťána Semančíková.

„Samozřejmě, všechno, co souvisí s pohybem, je mi blízké. Pohyb je vlastně můj celý život. A pokud se toto spojí ještě s dobrou věcí, je to skvělé,“ zareagoval Jaromír Jágr. Ten je velikým idolem i pro Jakuba, Lukáše a Davida, tři žáky Korálku, kteří sledovali celý zápas. Tito tři oddaní fanoušci Jaromíra Jágra správně tipovali výhru domácích nad HC Sparta, následně asistovali u předání šeku a rovněž si prohlédli šatnu týmu. Domů si pak odnesli krom drobných dárků i cennou vzpomínku v podobě společné fotky s jedním z nejslavnějších hráčů světa, který už dnes patří mezi uznávané hokejové legendy.

„S klubem Rytíři Kladno spolupracujeme v rámci partnerství Skupiny ČEZ dlouhodobě a napadlo nás, že bychom mohli jeden z jejich zápasů propojit s naší EPPkou, a podpořit tak konkrétní neziskovou organizaci. Korálek nám doporučili přímo Rytíři. Moc děkujeme všem, kteří neváhali si aplikaci během jejich utkání se Spartou zapnout a podpořili tak projekt pořízení iPadů pro těžce postižené děti,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.  Podle ní jen v loňském roce pomohli v rámci celé republiky svým pohybem uživatelé aplikace k realizaci 341 dobročinného projektu za cca 25 milionů korun.

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním aktivním pohybem nejen sobě k lepšímu zdraví, ale hlavně těm, co potřebují pomoc druhých. Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůzi, běh, jízdu na kole, lyžování, ale třeba i tanec nebo indoorové aktivity typu běh na běžícím pásu). Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti generuje aplikace body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol či obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty lze nalézt na www.pomahejpohybem.cz, případně sledovat na facebooku „EPP – Pomáhej pohybem“. Aplikace je zdarma dostupná pro „chytré“ telefony s operačními systémy Apple iOS, Android a Windows Phone.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Před dvaceti lety zasáhly Prahu ničivé povodně

15:59 MHMP: Před dvaceti lety zasáhly Prahu ničivé povodně

Hlavní město si v těchto dnech připomíná výročí od mohutných záplav, které se v srpnu roku 2002 metr…