Nadace ČEZ: V nejvýchodnější obci vysadili rodiče pro nově narozené děti Sad života

11.11.2023 19:21 | Tisková zpráva

Třiatřicet slivoní vysadili občané Bukovce, nejvýchodnější obce v Česku, u příležitosti 670. výročí založení obce. Stromy sadilo 21 rodin nově narozených občánků a 12 osobností, které se zapsaly do novodobé historie obce, například kronikář hasičů a šéfové místních spolků. Na originální projekt získala obec 133 000 korun od Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: V nejvýchodnější obci vysadili rodiče pro nově narozené děti Sad života
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Strom si zasadila každá rodina, která má nového člena, jako symbol ochrany přírody a dědičnosti hodnoty péče o životní prostředí z jedné generace na druhou. Je to jednoduchý, ale účinný způsob, jak mohou občané přispět k udržitelné budoucnosti pro naše potomky,“ řekla starostka Bukovce Monika Czepczorová, která se těší, že stromy zlepší vzhled obce a poskytnou zázemí pro pestré ekosystémy rostlin a živočichů.

Anketa

Je srovnání Petra Fialy s Milošem Jakešem přehnané?

3%
95%
hlasovalo: 22006 lidí

Grant Stromy Nadace ČEZ, který letos vstoupil do dvanáctého roku své existence, podpořil výsadbu více než 115 000 stromů a dalších dřevin za více než 70 milionů korun. „Obě čísla opět narůstají, neboť právě probíhá podzimní výsadba. Zájem o grant Stromy je stále veliký – samosprávy, ale třeba i hasiči nebo další spolky, mohou na výsadbu zeleně získat až 150 000 korun. V přijatých žádostech stále převažují aleje a stromořadí, čím dál častěji se ovšem objevují i další nápady, například zakládání nových obecních sadů jako v případě Bukovce,“ podotkla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Benešova vila bude přístupná šest dní v týdnu i v letošní sezóně

7:23 Úřad vlády: Benešova vila bude přístupná šest dní v týdnu i v letošní sezóně

Již 1. května začne návštěvnická sezóna v Benešově vile a stejně jako ta předchozí nabídne rozšíření…