Nejvstřícnější bankou za IV. čtvrtletí 2014 se stala opět Fio banka

20.03.2015 10:41

Nejvstřícnější bankou za čtvrté čtvrtletí roku 2014 se stala opět Fio banka. Banka tak obhájila své prvenství z prvního čtvrtletí, druhého i třetího čtvrtletí tohoto roku. Druhá v pořadí se umístila Air Bank a na třetím místě najdeme mBank.

Nejvstřícnější bankou za IV. čtvrtletí 2014 se stala opět Fio banka
Foto: bankovnipoplatky.com
Popisek: Logo GEEN Vstřícné banky

Fio banka získala od odborné poroty, serveru bankovnipoplatky.com a veřejnosti celkové hodnocení 80,31 procent, což ji stačilo na obhájení prvního místa. Druhá v pořadí Air Bank získala celkově 78,17 procent. Třetí v pořadí mBank obdržela hodnocení ve výši 72,87 procent.

Na posílení všech těchto tří nejlépe hodnocených bank je přímo vidět jejich zvýšená aktivita v posledním čtvrtletí roku 2014. Nejvíce si přitom proti předchozímu čtvrtletí polepšila Air Bank, která byla výrazně aktivní a ohlásila příchod nových, zajímavých produktů, jako například refinancování hypoték.

Velmi dobře se dařilo také mBank, která se během tří čtvrtletí posunula z devátého místa až na místo třetí, kdy o jeden stupínek zlepšila své hodnocení oproti třetímu čtvrtletí 2014. Další v pořadí pak následují GE Money Bank a UniCredit Bank.

 

Banka

Výsledky za II. Q 2014

Výsledky III. Q 2014

Výsledky IV. Q 2014

Air Bank

76,11 (2)

72,42 (3)

78,17 (2)

Fio banka

77,65 (1)

78,62 (1)

80,31 (1)

UniCredit Bank

73,56 (3)

70,65 (5)

71,14 (5)

Komerční banka

69,06 (7)

66,86 (7)

71,03 (6)

GE Money Bank

69,62 (6)

70,29 (6)

72,65 (4)

mBank

71,92 (4)

70,79 (4)

72,87 (3)

Zdroj: www.vstricnabanka.cz

 

Fio banka zakončila i čtvrté čtvrtletí prvenstvím

Fio banka obhájila své první místo, a opět zlepšila i své hodnocení. Zatímco v druhém čtvrtletí získala banka hodnocení 77,65 procent, ve třetím čtvrtletí to bylo 78,62 procent, a ve čtvrtém čtvrtletí už to bylo dokonce 80,31 procenta. Banka navíc zaznamenává úspěch u hodnocení poroty, kde se umístila druhá jen s mírným odstupem za Air Bank.

Stále platí, že tato banka je velmi aktivní na poli nabídky běžných účtů. Na rozdíl od části konkurence poskytuje bezplatný účet s poměrně širokou nabídkou služeb, a to bez jakýchkoliv podmínek. Výběr mohou mít klienti v určitém limitu bez poplatku, a to i při výběru z cizích bankomatů. Fio banka přitom nabízí zdarma i účty vedené v cizích měnách. Banka také zaznamenala vynikají umístění v soutěži Fincentrum Banka roku, kde se umístila na prvním místě se svým běžným účtem. Další silnou doménou banky je celková poplatková politika. Banka je spolu s mBank ústavem s absolutně nejnižšími poplatky na tuzemském trhu a to dlouhodobě.

Air Bank se posunula na druhé místo

Air Bank se ze třetí pozice ve třetím čtvrtletí vrátila na své oblíbené druhé místo. Z tohoto místa vytlačila Equa Bank která ve čtvrtém čtvrtletí vypadla ze skupiny nejlépe hodnocených bank. Air Bank získala i díky své aktivitě v posledním čtvrtletí roku a nástupu nových, velmi inovativních produktů velmi vysokých 78,17 procentního bodu. Air Bank se současně stala největším skokanem, když si oproti třetímu čtvrtletí roku 2014 polepšila o vysokých 5,75 procentního bodu. Očekávat lze navíc další posílení hodnocení této banky v prvním čtvrtletí roku 2015, kdy tato banka už v plném rozsahu spustila své nové produkty a vylepšila stávající.

Na třetím místě se umístila mBank

Třetí místo se podařilo obsadit mBank. Tato banka obdržela od poroty, veřejnosti i serveru Bankovní poplatky celkové hodnocení 72,87 procentního bodu. mBank se tak poprvé v tomto roce dostala na medailovou pozici. Je navíc patrné, že banka si po výrazném zhoršení hodnocení v letech 2012 a 2013 vrátila opět mezi nejlépe hodnocené banky. Rozdíl v aktivitě a viditelnosti této banky je v meziročním srovnání skutečně velmi výrazný.

Olga Šeflová, pedagog Bankovního institutu vysoká škola hodnotí tuto banku následovně: "V poplatkové politice u řady produktů nemá mBank konkurenci, navíc garantuje vedení účtu zdarma. Její hypoteční úvěry patří mezi nejvýhodnější na trhu, u spotřebitelských úvěrů si vede též dobře a zaznamenává významný podíl na jejich trhu. Modernizací prošlo i její mobilní bankovnictví. Stále tedy patří ke klientsky velmi příznivým bankám a proto je také z hlediska počtu klientů mezi malými retailovými elektronickými bankami tou největší."

Na čtvrtém a pátém místě jsou GE Money Bank a UniCredit Bank

Celkové pořadí nejlepších uzavírají dvě výrazné banky - GE Money Bank a UniCredit Bank. GE Money Bank 72,65 procentního bodu a oproti třetímu čtvrtletí si polepšila o dvě příčky na současné čtvrté místo. UniCredit Bank získala 71,14 procentního bodu a udržela si tak své páté místo.

OHODNOŤTE ČESKÉ BANKY NA SERVERU WWW.VSTRICNABANKA.CZ.

Generálním partnerem projektu prvního klientského ratingu bank GEEN Vstřícná banka je společnost General Energy, a.s. www.geen.eu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bankovnipoplatky.com

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

22:24 ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

Až do konce října tohoto roku bude z důvodu kompletní opravy komunikace omezen průjezd na dvoukilome…