Někdejší elitní rozvědčík Miroslav Polreich představuje svou novou knihu Špioni v diplomacii

27.11.2016 12:33 | Zprávy

Miroslav Polreich, bývalý rozvědčík zpravodajské služby a reformní komunista, který byl v roce 1969 zbaven funkce a pracoval v disentu, po roce 1989 pak působil jako ředitel bezpečnostního odboru MZV, pokřtí novou knihu Špioni v diplomacii s podtitulem Česká stopa při řešení krizových situací v mezinárodní politice ve středu 30. listopadu.

Někdejší elitní rozvědčík Miroslav Polreich představuje svou novou knihu Špioni v diplomacii
Foto: Hans Štembera
Popisek: JUDr. Miroslav Polreich

Kniha se zabývá podstatou, významem a činností zpravodajských služeb. Unikátně popisuje jejich vzájemný vztah a obsahové priority na řadě operativních případů při řešení mezinárodně politických, zvláště krizových situací. Je ojedinělým svědectvím o významných politických událostech s prognózou jejich dalšího vývoje. Rozkrývá pozadí rozhodujících diplomatických postupů a poskytuje konkrétní rozbor současných politických podmínek USA, Ruska, Číny a jejich zahraničně politických priorit a vzájemné závislosti při jejich řešení.

Miroslav Polreich zná problematiku dokonale. Po absolutoriu Fakulty mezinárodních vztahů UK pracoval totiž v letech 1955-69 ve zpravodajské službě, a to na zastupitelském úřadě ve Washingtonu a misi při OSN. Aktivně se účastnil vyjednávání v případě izraelské šestidenní války v roce 1967 a vietnamské války v letech 1967-68.

Křest knihy a setkání s autorem

Setkání a křest se koná ve středu 30.11.2016 v 17.00 hodin ve Slovenském domě (Soukenická 3, Praha 1-Staré město). Pořádá ho  Slovenský dům v Praze, Asociace nezávislých médií a Salon kritického myšlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…