Nemocnice Znojmo: Nové postýlky a bezpečnější koupání novorozenců

10.06.2021 14:21

Všechna miminka znojemské porodnice mají nyní větší komfort. Nemocnice Znojmo zakoupila nové postýlky a vaničky pro bezpečnější koupání novorozenců, které nahradily část zastaralého vybavení.

Nemocnice Znojmo: Nové postýlky a bezpečnější koupání novorozenců
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Čtyři novorozenecké postýlky nahradily poslední zbývající kusy zastaralého vybavení z roku 1973. Nové postýlky jsou ideálním řešením pro zajištění blízkého kontaktu maminky s miminkem.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 15905 lidí

Postýlky nabízí širokou škálu polohování, možnost zajet s postýlkou nad většinu nemocničních lůžek, kdy maminka může o své miminko pečovat přímo z lůžka. Toto je velká výhoda především v prvních dnech po porodu. Díky průhlednému materiálu mají maminky své dítě stále pod dohledem. Velkým benefitem je také jejich tichý a šetrný převoz novorozenců z porodního sálu nebo na různá vyšetření a snadná dezinfekci.

Pro oddělení šestinedělí bylo navíc zakoupeno šest vaniček na koupání novorozenců. Vaničky byly zabudovány do nových komod, čímž se se staly stabilními a bezpečnějšími. Vaničky mají speciální povrch, který zajišťuje jejich snadné umytí a dezinfekci. Vanička tak nabízí nejen maminkám, ale i personálu pohodlí a zajištění bezpečí před převrhnutím při koupání.

Na nákup postýlek, vaniček a jejich zabudování do nábytku využila nemocnice finanční prostředky ve výši 91.987 Kč, které převzal ředitel nemocnice od firmy Saint-Gobain ADFORS. „Snažíme se postupně zlepšovat komfort pro naše rodičky a novorozence. Dovybavení oddělení postýlkami a zajištění bezpečnosti miminek při koupání je jedním z prvních kroků. Velmi si ceníme daru, který jsme na tento nákup využili. Podíleli se něm jak zaměstnanci firmy, kteří mezi sebou sbírku uspořádali sbírku pro nemocnici, tak firma samotná,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Současně s novým vybavením byl v rámci znojemské porodnice zaveden nový moderní brand pro označení postýlek a vítacích kartiček novorozenců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Na jediném webu 121 nástrojů proti ransomwaru

12:09 Policie ČR: Na jediném webu 121 nástrojů proti ransomwaru

Za pět let své existence pomohl projekt No More Ransom zabránit tomu, aby téměř miliarda eur skončil…