Norští lektoři školili odborníky v terapeutické práci s násilnými osobami

28.04.2016 13:36

V úterý 26. dubna 2016 uspořádala brněnská organizace Persefona ve spolupráci s Oddělením rovnosti žen a mužů Úřadu vlády, které spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, seminář k terapeutické práci s násilnými osobami v případech domácího a partnerského násilí.

Norští lektoři školili odborníky v terapeutické práci s násilnými osobami
Foto: pixabay.com
Popisek: Domácí násilí - ilustrační foto

Seminář vedli Marius Rakil a Barbora Jakobsen z norské nestátní neziskové organizace Alternativ til Vold (Alternativa násilí), která má s terapeutickou prací s násilnými osobami dlouholetou zkušenost. Seminář navázal na Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2015 – 2018, který schválila vláda ČR loni v únoru. Jednou z prioritních oblastí akčního plánu je právě zajištění dostatečné nabídky programů pro násilné osoby a pro zvládání agrese.

V současnosti v ČR působí přibližně 10 organizací, které programy pro násilné osoby v případech domácího násilí nabízí. Jedná se například o brněnskou organizaci Spondea, pražské organizace Liga otevřených mužů, Centrum sociálních služeb Praha (program Viola) a Diakonie ČCE či královehradecké Dětské krizové centrum Nomia. Přes 30 terapeutů a terapeutek z organizací zaměřujících se na práci s násilnou osobou měli na semináři možnost seznámit se se zkušenostmi Alternativ til Vold a s jednotlivými terapeutickými metodami využívanými v Norsku.

Jedná se v pořadí již o třetí seminář zaměřený na toto téma, který byl realizován v rámci projektu Úřadu vlády ČR „Domácí násilí a genderově podmíněné násilí/ Uplatňování hlediska rovných příležitostí žena a mužů a podpora slaďování pracovního a soukromého života“ financovaného z Norských fondů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

16:46 AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

Zároveň byly shromážděny nabídky vhodných míst a objektů pro umístění Domu přírody Soutoku.