Nová stanice mluveného slova Český rozhlas Plus dnes zahajuje své vysílání

01.03.2013 11:05 | Zprávy

Dnes v 16.00 odstartuje na vlnách Českého rozhlasu své vysílání stanice mluveného slova – Český rozhlas Plus. Nová celoplošná stanice bude vysílat denně od 16.00 do 24.00 a posluchačům nabídne analytickou publicistiku, komentáře, diskuse i oblíbený formát - interaktivní pořady. Český rozhlas Plus přinese také témata z oblasti vědy, techniky nebo historie. Sloganem je „Český rozhlas Plus – Víc než informace“.

Nová stanice mluveného slova Český rozhlas Plus dnes zahajuje své vysílání
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Záměr spuštění stanice mluveného slova představil Peter Duhan již ve svém kandidátském projektu na post generálního ředitele. Český rozhlas Plus navazuje na profilaci stanic Českého rozhlasu a je určen především těm posluchačům, kteří očekávají publicistiku v širších souvislostech a prostor pro hlubší debatu o důležitých tématech.

Průvodci na vlnách Českého rozhlasu Plus budou známé novinářské osobnosti. Posluchač tak bude pravidelně „potkávat“ Lídu Rakušanovou, Libora Dvořáka, Radka Kubička, Jana Bednáře, Petra Šimůnka, Ondřeje Konráda a řadu dalších. Moderátory jednoho z nových pořadů, konfrontační diskuse Pro a proti, budou novináři Renata Kalenská a Tomáš Pavlíček. 

Odpoledním magazínem Leonardo, který bude informovat o aktuálním dění v různých oblastech světa vědy, budou střídavě provázet Jan Burda, Robert Tamchyna a Martina Mašková.

Ředitel Centra vysílání Ondřej Nováček o stanici mluveného slova prohlásil: „Jsem rád, že jsem měl příležitost podílet se na tvorbě konceptu a programového schématu. Díky Plus zůstanou v českém rozhlasovém éteru zachovány unikátní reportážní, dokumentární a analytické žánry, které nikde jinde nenajdete. Bez nadsázky můžu říct, že začínáme tam, kde ostatní končí. Budeme víc než informovat. Budeme vysvětlovat, komentovat, provokovat. A velký důraz budeme klást na dialog mezi stanicí a posluchači, kteří se v našem pojetí stávají spolutvůrci programu, dokonce bych řekl součástí redakce.“

Vysílání nové stanice odstartuje magazín Leonardo, který tvoří proud reportáží, rozhovorů, zpráv z vědy, glos, zajímavostí a kvízů. Perličkou Leonarda bude kalendárium, které klíčové události přiblíží za pomoci rozhlasového archivu. Na sobotu chystá redakce pořadu speciální vydání - Leonardo Plus, kde budou hosty známé osobnosti: Jiří Grygar a Petr Kulhánek. Posluchačům bude sloužit i web Leonardo, který nabídne všechny příspěvky a pořady o vědě vznikající v rámci Českého rozhlasu.

Na magazín Leonardo naváže každý všední den moderovaný proud rozhovorů, reportáží a komentářů s názvem Den podle. V něm budou v průběhu týdne hodnotit události Libor Dvořák, Ondřej Konrád, Barbora Tachecí, Lída Rakušanová a Petr Šimůnek. Tradičnímu pořadu Názory a argumenty bude předcházet analytická reportáž Zaostřeno. Pořad tohoto typu doplňuje portfolio formátů o reportážní postupy a investigativu. Bude věnován ožehavým tématům. Od pondělí do pátku v 19.10 přijde na řadu kontaktní pořad o společenských tématech - Radiofórum. Posluchači se do něj mohou zapojit už před vysíláním na webu a sociálních sítích. Radiofórum tak bude vycházet ze zásad dialogu mezi novináři, publikem a odborníky.

Šéfredaktor nové stanice Daniel Raus zdůrazňuje, že Český rozhlas Plus naváže na to nejlepší ze všech tří zanikajících stanic: „Chceme spojit tři tradice v jednu. Svobodka, BBC i Leonardo měly jasný profil a tuto velmi důležitou trojitou štafetu nyní ponese Plus“. Poukazuje tak na skutečnost, kdy se spuštěním nové stanice končí vysílání tří dosavadních stanic: ČRo 6, ČRo Rádio Česko a ČRo Leonardo.

Český rozhlas Plus vysílá denně od 16.00 do 24.00 na středních vlnách na frekvencích 639, 954 a 1332 kHz, na internetu a v digitálních multiplexech DVB-T, DVB-S a DAB+. 

Jednotlivé pořady si můžete poslechnout po odvysílání také v iRadiu. 

Další informace naleznete na plus.rozhlas.cz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Český rozhlas

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky upozorňují na zákaz vstupu do lesů u Plumlova

22:03 Vojenské lesy a statky upozorňují na zákaz vstupu do lesů u Plumlova

Ve vyznačeném území došlo na konci června vlivem bouřek ke kalamitě, kterou je nutné odstranit. Stro…