Novým generálním ředitelem DPP se stal Milan Křístek

01.11.2012 14:48

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) zvolilo novým generálním ředitelem Milana Křístka. Tuto funkci bude zastávat s platností od dnešního dne.

Novým generálním ředitelem DPP se stal Milan Křístek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy
reklama

Na dnešním mimořádném zasedání představenstva byl na základě doporučení dozorčí rady zvolen do funkce generálního ředitele Milan Křístek. Od zítřejšího dne se stane i předsedou představenstva.

„Výběrovou komisi přesvědčil komplex schopností, které vítězný kandidát nabízel,“ řekl předseda dozorčí rady Jiří Pařízek.

„Podle mého názoru byly splněny všechny podmínky k tomu, aby byl nový generální ředitel Dopravního podniku vybrán objektivně. Podařilo se uskutečnit naprosto transparentní výběrové řízení, ve kterém rozhodovali odborníci a zástupci koaličních i opozičních politických stran,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek.

Milan Křístek (43 let) působil od roku 2001 ve společnosti T-Mobile Czech Republic, kde byl ředitelem prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou. Dříve pracoval ve společnostech Český Telecom a IBM.

Během své dosavadní mnoholeté praxe se podílel výraznou měrou na vytváření a realizaci mnoha nových a úspěšných strategií, koncepcí a změn, včetně restrukturalizací společností, snižování a optimalizaci nákladů. Mimo jiné získal i významné zkušenosti v oblasti řízení, obchodu, marketingu a provozu profesionálních služeb, které hodlá plně využít ve prospěch Dopravního podniku.

Milan Křístek vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze a absolvoval řadu odborných vzdělávacích programů pro top manažery.

Otevřené výběrové řízení na pozici generálního ředitele vypsal DPP 17. září 2012 a uchazeči se do něj mohli přihlásit nejpozději do 1. října 2012. Celkem se do tohoto výběrového řízení přihlásilo 51 uchazečů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

17:59 Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV

V HIV centru Fakultní nemocnice Bulovka byl podán nový inovativní lék. U HIV pozitivního pacienta s …