Mnoho zaměstnanců vyřešilo situaci po svém, sto zaměstnanců zůstává na OČR, dalších 120 se vyjádřilo, že mají zájem umístit dítě do náhradních škol. Ty během krátké doby, včetně jejich chodu zajistil Jihomoravský kraj. „Jsou k dispozici školy, které se nejen postarají o děti zaměstnanců, co se týče hlídání, ale především bude pokračovat standardní výuka, což je pro rodiče a děti z tohoto pohledu nejdůležitější. Díky tomu budou moci být naše sestřičky, lékařky a další personál v nemocnici, tak abychom se byli schopni postarat o očekávaný nárůst pacientů,“ říká ředitel FN Brno prof. MUDr. Jaroslav Štěrba Ph.D.
Například staniční sestra z dětského popáleninového oddělení Denisa Paterová nebydlí v Brně, do práce dojíždí a možnost hlídání nemá. Aby její osmiletá dcera dojížděla sama do spádové školky v Brně, nevidí jako rozumné řešení: „Chodím na služby, začínáme už v 6 ráno, dcera by musela jezdit se mnou a vstávat před pátou hodinou, pak by tady čekala, než začne škola. Uděláme to stejně jako na jaře, že ji bude hlídat starší syn a já jak přijdu domů, dodělám úkoly a co je doma potřeba. Pokud to bude možné, určitě budu chodit do práce, na OČR bych šla jen v tom nejkrajnějším případě.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva