Oblastní nemocnice Náchod: Zaměstnancům se od nového roku zvýší platy o 10 procent

19.12.2018 22:16

Vedení Oblastní nemocnice Náchod a zdravotnické odborové organizace včera uzavřely novou kolektivní smlouvu pro rok 2019. Přinese navýšení mzdových tarifů zdravotníků o 10 % a o 10 % se zvednou také sazby dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ).

Oblastní nemocnice Náchod: Zaměstnancům se od nového roku zvýší platy o 10 procent
Foto: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a. s.
Popisek: Oblastní nemocnice Náchod
reklama

„Oceňuji konstruktivní přístup odborových organizací a vedení náchodské nemocnice. Oproti předchozím rokům je kolektivní smlouva uzavřena včas tak, aby byl zajištěn hladký chod nemocnice a našim zdravotníkům byly dány jasné mzdové podmínky pro rok 2019,“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar. „Jsem pevně přesvědčen a věřím, že obdobné kolektivní smlouvy budou ve všech našich nemocnicích uzavřeny do konce tohoto roku,“ dodal náměstek Cabicar.

Za Oblastní nemocnici Náchod smlouvu podepsala předsedkyně představenstva nemocnice Ivana Urešová a místopředseda představenstva Jan Mach.

„Děkuji odborovým svazům za profesionalitu, s jakou jsem se za celou svoji kariéru ještě nesetkala. Za sebe mohu říci, že zvítězil zájem kolektivu nad zájmem jednotlivce. Nová smlouva přinese větší jistotu pro zaměstnance nemocnice a tedy i větší klid na pracovišti,“ sdělila Ivana Urešová.

V nejbližších dnech bude následovat obdobný scénář v ostatních nemocnicích Královéhradeckého kraje, které zaměstnávají celkem asi 2900 lidí. Do zdravotnictví kraj ročně posílá více jak půl miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Sypače vyrazily k prvním výjezdům i mimo horské oblasti

18:47 Královéhradecký kraj: Sypače vyrazily k prvním výjezdům i mimo horské oblasti

Dnes ráno zasáhlo plošné sněžení celé území Královéhradeckého kraje. Posypové vozy vyjely v časných …