Na základě údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR z roku 2012 dochází v letních měsících k nehodám mnohdy z důvodu nepozornosti účastníků, kvůli neznalosti terénu koupání, případně z důvodu podcenění teplotních podmínek. „V létě dochází k hospitalizacím v nemocnicích velmi často z důvodu tonutí, potopení, skoku či pádu do vody s nárazem na hladinu, mělké dno nebo třeba skokanské prkno. V období od června do srpna 2012 jsme takových případů v Česku zaznamenali na 129. Další případy se týkaly například pobytu v přílišném horku,“ objasnil Jan Jann z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR.
Vedle případů tonutí či úžehu se lékaři na pohotovosti mnohdy potýkají také s nejrůznějšími frakturami končetin, lebky a prstů. Ty obvykle vznikají na základě podklouznutí bosé nohy na kluzkém či nerovném povrchu. Češi totiž podle odborníků stále nevěnují dostatečnou pozornost volbě vhodného obutí. K vodě tak často nenosí boty žádné, případně volí modely se zaměřením na design, bez ohledu na praktické a zdravotní hledisko.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva