Operatéři centra robotické chirurgie Krajské zdravotní provedli v přímém přenosu resekci ledviny

30.10.2015 8:26

Tým zdravotníků Kliniky urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve čtvrtek 22. října provedl v přímém přenosu resekci ledviny. Operace byla online přenesena na „61. výroční konferenci České urologické společnosti ČLS JEP,“ v Olomouci. Více jak osm set účastníků akce mělo možnost sledovat sekundu po sekundě ústecké špičkové pracoviště.

Operatéři centra robotické chirurgie Krajské zdravotní provedli v přímém přenosu resekci ledviny
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok

MUDr. Jan Schraml, Ph.D. přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., upozornil na unikátnost přímého přenosu, která spočívala v tom, že dva operační týmy na dvou nejnovějších přístrojích, ve dvou nemocnicích, v různých městech, provedli stejnou operaci resekci tumoru ledviny. „Tým ústecké kliniky operoval roboticky pod mým vedením na nejnovějším systému da Vinci Xi. Operatéři z Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni provedli resekci pod vedením profesora Milana Hory laparoskopicky na nejnovější 3D technologii Olympus. Účastníci výroční konference tak měli živě možnost porovnání robotické a laparoskopické operace,“ řekl přednosta kliniky.

Přímý přenos z operačního sálu ústeckého centra robotické chirurgie v 3D kvalitě zajišťovala firma Cesnet, z. s. p. o., za podpory multimediálního týmu Oddělení vědy, výchovy a dalšího vzdělávání Krajské zdravotní, a. s. „Je pro nás ctí, že byla vybrána naše klinika, které se tak v rámci výroční urologické konference, jíž se zúčastnili lékaři nejen z České republiky, ale také Slovenska, prezentovala svou práci v robotické chirurgii,“ dodal MUDr. Jan Schraml, Ph.D.

Klinika urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. od dubna letošního roku disponuje nejnovějším typem robotického systému da Vinci Xi. Díky dvěma konzolím, které systém má, se od září letošního roku v novém školícím centru zdokonalují ve svých dovednostech týmy operatérů nejen z České republiky, ale také východní Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Radioservis představuje audioknihu Anthony Summers: Tajné životy Marilyn Monroe

10:06 Český rozhlas: Radioservis představuje audioknihu Anthony Summers: Tajné životy Marilyn Monroe

Jedna z nejslavnějších filmových hvězd 20. století. Sex symbol a idol mužů. Ve skutečnosti však rozh…