Pardubický kraj: Mostní provizoria pomáhají při rekonstrukcích havarijních mostů či při povodních

13.04.2017 12:29

Ve Výcvikovém středisku Ministerstva dopravy v Kojetíně se v úterý za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického uskutečnila přednáška a praktická ukázka pro pracovníky krizového řízení obcí na téma využití mostních provizorií při krizových situacích. Provizoria však kraj využívá také při havarijních stavech mostů, a proto bude usilovat o získání dalších kusů do svého majetku.

Pardubický kraj: Mostní provizoria pomáhají při rekonstrukcích havarijních mostů či při povodních
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

 „Mostní provizoria jsou často jedinou rychlou možností, jak nahradit zcela zničený nebo poničený most spojující dvě části obce do doby, než bude původní most opraven. Proto musíme znát různé možnosti jejich využití. Jsem přesvědčený, že podobné semináře jsou pro pracovníky krizového řízení obcí přínosné, a proto jsem rád za jejich hojnou účast,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

S mostními provizorii se však můžeme setkat v běžném provozu i mimo krizové situace. „Jsou využívána také při havarijních stavech mostních konstrukcí předtím, než dojde k jejich rekonstrukci a slouží také na plánovaných objízdných trasách. Naše příspěvková organizace Správa a údržba silnic Pardubického kraje má obdobných provizorií celkem osm,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že by kraj mohl v nejbližší době získat další. „Budeme usilovat o převod provizorií ze Státních hmotných rezerv, které budou obnovovat své technické vybavení. Jsem ale přesvědčený, že to stávající je pro nás použitelné a může dále v našem kraji dobře sloužit,“ dodal hejtman.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

22:33 ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

Pohodová procházka za určitým cílem, ale i odměna za splněné úkoly. Takový program na páteční večer …