Plzeňský kraj spouští informační linku k očkování

31.01.2021 11:43

Telefonní linku, na kterou mohou občané volat s dotazy týkající se očkování, spouští Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem. Společnost nabídla kraji bezplatné využití svého operačního střediska i svých zaměstnanců. Linka 377 062 377 bude zprovozněna v pondělí 1. února 2021.

Plzeňský kraj spouští informační linku k očkování
Foto: plzensky-kraj.cz
Popisek: Plzeňský kraj - logo
reklama

„Nabídka Plzeňského Prazdroje mě velmi potěšila a jsem ráda, že občanům můžeme poskytnout další službu, díky které budou mít informace o očkování velmi snadno dostupné. Na infolince jsou připraveni proškolení operátoři, kteří zodpoví obecné dotazy k očkování. Mezi časté otázky patří například – jaká je lhůta pro přeočkování druhou dávkou vakcíny, kde jsou očkovací centra a jaká jsou bezbariérová, jaké jsou kontraindikace pro očkování a podobně. Na tyto a mnoho dalších dotazů jsou operátoři od pondělí připraveni odpovídat,“ vysvětluje hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Telefonní linka 377 062 377 bude v provozu od 1. února 2021 a fungovat bude od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin. Linku budou obsluhovat čtyři proškolení operátoři, kteří absolvovali stáž a školení ve Fakultní nemocnici Plzeň. Infolinka není určena pro rezervaci termínu očkování, ale slouží pro podávání informací týkající se očkování.

„Od začátku koronavirové krize se snažíme maximálně pomáhat a spolupracovat s Plzní i Plzeňským krajem. V loňském roce jsme poskytli zdravotníkům stany, v nichž byla budována odběrná místa pro testování na Covid-19, a spolu s tím i dezinfekci. Je pro nás přirozené pomoci i nyní, kdy začíná očkování, a zlepšit tak informovanost lidí v regionu,“ říká manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje Rudolf Šlehofer.

Telefonní linka pro dotazy související s očkováním:

pro celý Plzeňský kraj 377 062 377

pondělí – pátek 8:00 – 15:30 hodin

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Česká republika darovala vojákům v Mali překážkovou dráhu

22:02 Armáda ČR: Česká republika darovala vojákům v Mali překážkovou dráhu

Dráha je darem výcvikové mise EU (EUTM), který zorganizovala a zaplatila Česká republika, konkrétně …