Policie: Pyrotechnici v akci

29.09.2019 11:30 | Zprávy

Aktuální případy nálezů munice a práce policejních pyrotechniků...

Policie: Pyrotechnici v akci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Aktuální případy nálezů munice

  • Ve středu kolem poledne oznámil muž, že nalezl při výkopových pracích v Krásném Poli (okres Ostrava) munici. Přivolaný pyrotechnik konstatoval, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 120 mm.
  • Rovněž o den dříve, tentokrát v podvečerních hodinách, přijali policisté oznámení o nálezu munice. Muž ji našel při procházce v lese poblíž obce Velká Polom (okres Ostrava), v blízkosti cyklostezky. Jednalo se o dělostřelecký granát ráže 122 mm, užívaný do houfnice.

Policejní pyrotechnik oba nálezy bezpečně zajistil a z místa odvezl. Ani v jednom případu nebylo vzhledem k místu nálezu (mimo zastavěnou oblast) zapotřebí evakuovat osoby.

Stejně jako v článku o pyrotechnicích je zapotřebí zveřejnit základní preventivní informace, které platí při nálezu munice, nebo předmětů munici připomínající:
V žádném případě by občané neměli s municí manipulovat, zkoumat ji nebo ji přenášet. „Stává se nám, že lidé z dobré vůle a z neznalosti problematiky munici naloží a přivezou na místní policejní oddělení. Tím však nejen že ohrozí sebe a osoby ve svém okolí, ale v neposlední řadě nám zkomplikují následnou likvidaci,“ uvádí vedoucí frýdecko-místeckých pyrotechniků mjr. Mgr. Marek Němec. Je potřeba odstoupit do bezpečné vzdálenosti od místa nálezu a neprodleně přivolat policisty na telefonním čísle 158. Do doby příjezdu místně příslušných policistů také v maximální možné míře zamezit přístupu osob na místo nálezu. Policisté se po příjezdu na místo již o vše postarají.

Práce policejních pyrotechniků je zajímavá. Opatrnosti však není nikdy nazbyt.

Pyrotechnická služba letos oslaví významné výročí – 80 let policejní pyrotechniky (1939-2019)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

7:27 SFŽP: Nová zelená úsporám otevírá příjem žádostí

Od čtvrtka 25. června 2026 od 10 hodin se otevře příjem žádostí o finanční podporu z programu Nová z…