Potravinářská inspekce objevila kukuřičné křupky se třemi druhy nepovolených azo-barviv

29.05.2017 21:10 | Zprávy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu pochutinu, u které laboratorní analýza potvrdila přítomnost tří druhů nepovolených syntetických azo-barviv. Jedná se o výrobek Trudi - Kukuřičné křupky sladké, Extrudovaný výrobek, v baleí 70 g, s označením data minimální trvanlivosti do: 23 05 2017, výrobce: Július Šuvert Fritex, 980 33 Hajnáčka 125, Slovensko, dodavatel: Racional CZ s.r.o., Vraclav 5, 56542. Země původu: Slovensko. Předmětná šarže byla do ČR dovezena do firmy Martin Zbroj, Zálší 18, 56501 Zálší.

Potravinářská inspekce objevila kukuřičné křupky se třemi druhy nepovolených azo-barviv
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

Laboratorní analýza ve výrobku potvrdila přítomnost tzv. azo-barviv ponceau 4R, žluť SY (E 110) a chinolinová žluť (E 104). Tím došlo k porušení právních předpisů, které nepovolují jakékoliv použití azo-barviv pro sortiment pochutin a snacků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Minové a naslouchací chodby v olomoucké ulici Vídeňská

16:13 NPÚ: Minové a naslouchací chodby v olomoucké ulici Vídeňská

V rámci záchranného archeologického výzkumu v ulici Vídeňská v Olomouci byla objevena chodba a na ni…