Povodí Labe: Poděkování za spolupráci při úklidu

26. 4. 2018 13:42

V průběhu měsíce dubna se uskutečnilo mnoho akcí, při kterých dobrovolníci z obcí a zájmových spolků pomáhali uklidit okolí vodních toků a nádrží. Povodí Labe se na řadě z nich podílelo zejména technickou pomocí.

Povodí Labe: Poděkování za spolupráci při úklidu
Foto: Povodí Labe
Popisek: Povodí Labe

Rozsáhlá úklidová akce proběhla například v sobotu 7.4. kolem vodního díla Rozkoš. Zapojilo se do ní téměř 100 osob – dospělých i dětí. Povodí Labe poskytlo pro akci 170 ks PE pytlů na odpad, pracovníci podniku se přímo účastnili samotného sběru odpadků v dohodnuté součinnosti s ostatními účastníky a zajistili odvozem na skládku likvidaci odpadu sesbíraného v bezprostřední blízkosti VD (cca 300 kg odpadu).

O víkendu 21.-22.4. zorganizoval Klubu dětí a mládeže z Hradce Králové 11. ročník čištění řeky Orlice. Čištění se zúčastnilo 455 šikovných vodáků, kteří vyčistili 71 km Divoké, Tiché i spojené Orlice a vysbírali 42 metráků odpadů. Je až zarážející, kolik a jakých odpadků vodáci v řece našli, přestože od minulého úklidu neproběhla žádná povodeň, která by mohla mít spláchnutí předmětů do řeky na svědomí. Škoda, že řada občanů se přemýšlením o svém odpadu vůbec nezatěžuje a „odloží si“ kdekoliv.

Další úklidy byly provedeny dobrovolníky na mnoha místech i v blízkosti vodních toků a nádrží v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.

Povodí Labe oceňuje, že se našlo tolik lidí ochotných obětovat svůj volný čas pro dobrou věc. Přestože se úklidu kolem vodních toků věnujeme průběžně, takto rozsáhlé akce bychom vlastními silami nikdy nemohli zvládnout. DĚKUJEME!!!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: České památky se chystají na konec hlavní sezony a lákají na Hradozámecký advent

17:05 Národní památkový ústav: České památky se chystají na konec hlavní sezony a lákají na Hradozámecký advent

Památky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly do konce září více než 4,6 milionu návštěvn…