Premiér Sobotka podepsal se zástupci odborů historicky první kolektivní dohodu

22.12.2015 16:32

Předseda vlády Bohuslav Sobotka podepsal v úterý 22. prosince 2015 se zástupci odborových svazů kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance. Dohoda, která byla dnes podepsána na Úřadu vlády ČR, byla v letošním roce vyjednána historicky poprvé a měla by zlepšit podmínky pro práci státních zaměstnanců.

Premiér Sobotka podepsal se zástupci odborů historicky první kolektivní dohodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Kolektivní dohoda vyššího stupně mezi Vládou ČR a odborovými svazy upravuje práva a povinnosti obou stran. Týká se více než 69 tisíc státních zaměstnanců, mezi nimiž jsou pracovníci finančních úřadů, České správy sociálního zabezpečení, úřadů práce či dalších ústředních orgánů státní správy.

Dohoda je uzavřena mezi vládou ČR s Odborovým svazem státních orgánů a organizací, Českomoravským odborovým svazem civilních zaměstnanců armády, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Na podpis dohlížel náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.

Dokument sjednocuje některé benefity pro státní zaměstnance včetně pěti volných dnů, takzvaných sickdays, odměn za dovršené služební výročí či provozních podmínek při výkonu služby. Dále například zaručuje možnost smluvní strany každoročně jednat o možné valorizaci platových tarifů státních zaměstnanců na rok následující. 

Dohodu s Odborovým svazem státních zaměstnanců a organizací, Českomoravským odborovým svazem civilních zaměstnanců armády, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství schválila vláda v pondělí 21. prosince 2015.

Dohoda, která byla dnes podepsána ve Strakově akademii, je účinná od 1. ledna 2016 a platí do 31. prosince 2016.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

11:27 Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém mí…