Prezentace činností SPÚ na veletrhu Natur Expo přitáhla desítky zájemců o odborné informace

16. 5. 2017 12:37

Státní pozemkový úřad se ve dnech 10. až 14. května 2017 prezentoval v Brně na veletrhu Natur Expo, který probíhal současně s Národní výstavou hospodářských zvířat.

Prezentace činností SPÚ na veletrhu Natur Expo přitáhla desítky zájemců o odborné informace
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad

Veletrh Natur Expo se zaměřuje především na udržení vody v krajině, rozvoj protipovodňových prvků, omezení dopadů sucha a rozvoj venkovské krajiny.

Doprovodný program v gesci Státního pozemkového úřadu se zaměřil na praktické provádění adaptačních opatření souvisejících se změnou klimatu, především na následky extrémů počasí – sucho, erozi, přívalové srážky.

V letošním roce se SPÚ účastnil tohoto veletrhu poprvé a své aktivity představil na samostatném stánku v pavilonu "F". Státní pozemkový úřad nabídnul návštěvníkům řadu zajímavých materiálů a informací o problematice pozemkových úprav, sucha a eroze půdy nebo o systému státních závlah a možných řešeních negativních dopadů klimatických změn.

„Tento veletrh byl pro nás zcela klíčovým v rámci prezentace našich odborných činností. Nejde přitom pouze o komunikaci směrem k zemědělcům, ale také k široké laické veřejnosti. Jsem nesmírně ráda, že za dobu konání veletrhu se u nás vystřídalo takřka 160 lidí s konkrétními odbornými dotazy souvisejícími s naší činností. Byla domluvena další setkání, obdržely jsme několik podnětů, se kterými budeme dále pracovat. Účast byla pro nás jednoznačně pozitivní krokem," zhodnotila ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pelhřimov: Závislost na tabáku není jen zlozvyk, pomůžeme vám přestat kouřit

12:59 Nemocnice Pelhřimov: Závislost na tabáku není jen zlozvyk, pomůžeme vám přestat kouřit

Letošní Den bez tabáku se uskuteční v plicní ambulanci Nemocnice Pelhřimov 31. 5. 2019 od 12:30 do 1…