První školní den prožilo v Praze 2 přes 500 prvňáčků

08.09.2014 10:10

Poprvé do školních lavic usedlo včera v Praze 2 více než 500 prvňáčků, což je rekordní počet. Řada z nich měla zážitek z prvního školního dne spojen s návštěvou některého z radních městské části Praha 2.

První školní den prožilo v Praze 2 přes 500 prvňáčků
Foto: mam
Popisek: 1.9.2014, ZŠ Londýnská - starostka Jana Černochová
reklama

Starostka Jana Černochová zavítala 1. září 2014 do základní školy Vratislavova a poté přivítala prvňáčky v ZŠ Londýnská. Její zástupkyně pro oblast školství, mládeže a volnočasových aktivit Jana Duchková popřála hodně úspěchů novým žáčkům v ZŠ Botičská. Místostarosta Václav Vondrášek přišel pozdravit školáčky do základní školy Sázavská, ve stejnou dobu navštívila dvě první a jednu přípravnou třídu v základní škole Na Smetance zástupkyně starostky Kateřina Jechová. Místostarosta Otto Schwarz se vypravil do základní školy Jana Masaryka, zastupitel Michal Uhl popřál hodně úspěchů žáčkům v ZŠ Kladská. Vedoucí odboru školství ÚMČ Praha 2 Zuzana Folprechtová pozdravila děti v základní škole ve Slovenské ulici.

Na území Prahy 2 působí 10 základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2. Vloni v nich přivítali 447 prvňáčků. I mateřské školky zřizované MČ Praha 2 jsou plné nových dětí - letos je ve školkách zapsáno 341 nováčků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Projekt Pomáhej pohybem slaví 5. narozeniny

7:33 Nadace ČEZ: Projekt Pomáhej pohybem slaví 5. narozeniny

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity, jen v M…