Ředitelství silnic a dálnic: Provizorní opravy dálnice D47 potrvají do července

04.05.2019 15:06 | Zprávy

ŘSD pokračuje v provizorních opravách dálnice D47 (staveb D4708.2, D47091.1 a D47091.2) z důvodu nekvalitně provedeného díla zhotovitelem během výstavby. Provizorní opravy musí ŘSD provést, neboť stav dálnice se i nadále zhoršuje (nárůst nerovností, výskyt výtluků). Na nejproblematičtějších úsecích je proto na prakticky nové dálnici stanovena nejvyšší povolená rychlost 60 km/h!

Ředitelství silnic a dálnic: Provizorní opravy dálnice D47 potrvají do července
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

ŘSD už je několik stavebních sezón připraveno projektovat a opravit nekvalitně postavenou dálnici. Stále ovšem čekáme na rozhodnutí Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře ČR. Ani zhotovitelé stavby se dobrovolně nemají k technické nápravě.

Předmětem oprav jsou nejnutnější výspravy do doby ukončení soudu. Po dokončení oprav dojde ke zvýšení rychlosti ze současných 60 km/h na 110 km/h.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rekordmanka nadýchala neuvěřitelných 3,35 promile

13:21 Policie ČR: Rekordmanka nadýchala neuvěřitelných 3,35 promile

Pražští policisté se v rámci akce „Alkohol, drogy a mládež“ zaměřili na kontrolu dodržování zákazu p…