S EMS jsme jednali, odmítá Operátor Opencard

02.10.2014 20:29

Operátor OPENCARD, a. s. se ohrazuje proti tvrzení společnosti eMoney Services, že s ní nebylo z naší strany zahájeno jednání. „Kromě toho, že jsme vyhodnotili již dvě nabídky EMS, jsme nyní žádali o doplnění podkladů v rámci posuzovaní třetí varianty, kterou jsme obdrželi 15. září,“ komentoval předseda představenstva OOC Ing. Petr Vychodil oznámení EMS, že zastavuje jednání o prodeji Opencard.

S EMS jsme jednali, odmítá Operátor Opencard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

Operátor OPENCARD, a.s. mimo jiné po eMoney Services požaduje doložení majetkových práv k systému Opencard, o jejichž odkup měla Praha zájem. „Vzhledem k tomu, že tvůrcem platformy byla společnost Haguess, a.s., je doložení vlastnických práv poměrně zásadní,“ vysvětlil požadavek operátora Vychodil.

Jednání o řešení smluv spojených s Opencard probíhají již několik let, a z tohoto pohledu je možnost, že se nepodaří uzavřít dohodu do voleb, podružná.
„Bohužel komentovat nabídku EMS, bez možnosti zveřejnit její obsah, nemá smysl. Nicméně tvrzení, že znalci posoudili nabídku EMS jako nejvýhodnější a jedinou reálnou, neodpovídá skutečnosti,“ upozornil Vychodil.

Tvrzení o údajném „nejednání“ navíc vyvrací i žádost operátora, aby EMS předložila nabídku na zajištění technické podpory systému Opencard, s níž se vzhledem k licenčním podmínkám může operátor obrátit pouze na EMS. „Možností řešení budoucího fungování pražské karty je však více a výběr řešení pro další roky závisí i na přístupu partnerů,“ dodal Vychodil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS znovu upozorňuje chovatele na povinnost čipovat své psy do konce roku

9:48 SVS znovu upozorňuje chovatele na povinnost čipovat své psy do konce roku

Chovatelé v České republice mají zhruba poslední tři týdny na to, aby své psy nechali u soukromého v…