SFŽP: Zájem o peníze z programu Nová zelená úsporám roste

27.04.2014 13:34

Program Nová zelená úsporám vbrzku přivítá žádost o dotaci s pořadovým číslem 500. Celková alokace už překročila 120 milionů korun. Detailní informace o programu zazněly na semináři Státního fondu životního prostředí pro odbornou veřejnost v rámci IBF v Brně.

SFŽP: Zájem o peníze z programu Nová zelená úsporám roste
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Zájem odpovídá našim předpokladům. Neváhejte s podáním žádosti – program bude podle všeho úspěšně vyčerpán. Letos je k dispozici 1,9 miliard korun,“ říká ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.

První úspěšné žádosti by mohly být schváleny už v polovině května. Nová zelená úsporám byla přitom spuštěna na začátku dubna. Podporuje hlavně zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. pasivních domů a výměnu starých energetických kotlů za nové úsporné na biomasu, plyn, dále pak instalaci tepelných čerpadel a solárních panelů.

Oproti loňskému roku, kdy proběhla první výzva programu, obsahuje ta aktuální několik změn, které byly detailně vysvětleny na semináři pro odborníky v rámci stavebních veletrhů v Brně. Všechny informace jsou k dispozici na regionálních pracovištích SFŽP.

Příkladem je povinnost dodat všechny potřebné podklady k elektronické žádosti do tří dnů. „Pokud chcete více času, podejte žádost ve středu, protože tři dny běží až do pondělí. Sobota a neděle jako dny pracovního volna se nepočítají,“ sdělil na semináři náměstek ředitele fondu Leo Steiner a dodal: „Cílem tohoto opatření je snaha financovat projekty co nejrychleji.“

Na brněnském semináři byly představeny i příklady použití peněz z programu Nová zelená úsporám. Jsou k dispozici na internetových stránkách fondu. Platí, že i letošní výzva dokáže financovat až nadpoloviční část investic do opatření, která žadatelům sníží náklady na vytápění a ušetří tak do budoucnosti náklady na stále dražší energie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: V porodnici naší nemocnice se cítí rodičky nejlépe

18:17 Nemocnice Písek: V porodnici naší nemocnice se cítí rodičky nejlépe

Porodnici písecké nemocnice označily rodičky jako zařízení, ve kterém se cítí nejvíce spokojené. Vyp…