SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

25.06.2021 15:16 | Komentář

Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR vyzvaly v reakci na včerejší tragédii na Hodonínsku a Břeclavsku své členské obce k tomu, aby se zaměřily na přímou, rychlou a jednoduchou pomoc postiženým obcím a jejich obyvatelům.

SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem
Foto: sms.cz
Popisek: Sdružení místních samospráv - logo

Obecní svazy mají díky svým členům řadu zkušeností s tím, jaké obtíže v případě živelných katastrof obce a jejich představitelé řeší. A že pomoc, aby byla skutečně účinná, musí být koordinovaná a adresná.

„Nemáme v úmyslu vyhlašovat vlastní veřejné sbírky, jsme přesvědčeni, že ty, které už fungují, svůj účel velmi dobře splní,“ říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl. „Budeme proto naše členy motivovat k tomu, aby se buď zapojili do těchto sbírek, nebo nabídli pomoc přímo postiženým obcím.“

„Sdružení místních samospráv už informovalo své členy, jak jednoduše mohou samosprávy poslat finanční pomoc přímo konkrétním postiženým obcím, a to na základě jejich aktuálních potřeb. Nabídky pomoci ze strany našich členů začaly chodit již včera v noci, velmi si těchto projevů solidarity vážíme,“ doplňuje Stanislav Polčák, předseda SMS ČR.

Sdružení místních samospráv ČR je nevládní apolitická organizace s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v ČR. Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v ČR (rozpočtové určení daní). Agenda SMS ČR dnes zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentaci a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráci v boji proti korupci ve veřejné správě. SMS ČR je silným partnerem vlády, parlamentu i krajů v ČR. Sdružuje téměř 2000 obcí a měst v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Děti z Pcher a okolí se mohou vyřádit na Krétě

9:23 Nadace ČEZ: Děti z Pcher a okolí se mohou vyřádit na Krétě

Nové Oranžové hřiště mohou využívat děti z obce Pchery a okolí. Nachází se v obecní části Theodor, n…