SSHR nakoupí nové provizorní mosty

01.02.2016 15:21

Správa státních hmotných rezerv nakoupí během příštích tří let pět moderních provizorních mostů. Každý bude mít délku 21, 15 m.

SSHR nakoupí nové provizorní mosty
Foto: SSHR
Popisek: SSHR
reklama

„Tímto nákupem startujeme modernizaci našich zásob provizorních mostů“, upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Půjde o montované silniční mosty, které jsou z nových materiálů. Díky tomu mají větší nosnost a snadno se přepravují. „Také jsou méně hlučné, když po nich přejíždějí auta. Takže je můžeme postavit i ve městech a obcích“, dodal Pavel Švagr.

Peníze na pořízení nových mostů získá Správa prodejem části zásob těch starších, které byly vyrobeny v 50. – 80. letech. V současné době má SSHR ve svých skladech provizorní mosty o celkové délce 7 km.

Provizorní mosty slouží k zajištění nouzové dopravy hlavně při povodních.  Obcím, které nemají v rozpočtu peníze na nový most, je půjčuje Správa státních hmotných rezerv bezplatně až na tři roky. Od roku 1997 do roku 2013 si obce a kraje půjčily přes 120 provizorních mostů.

V současné době jsou v Česku nasazeny tři provizorní mosty - Český Krumlov (48m - povodně 2002), Nový Knín (24m - povodně 2013) a Červený Hrádek (24m - povodně 2013).

SSHR chce také nakoupit lávky pro pěší a cyklisty, které zatím ve státních skladech chybějí. U dalšího typu mostů, tzv. těžkých mostových souprav, bude dřevěná mostovka nahrazena ocelovými rošty nebo panely.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Úspěšná spolupráce s Hnutím DUHA na obnově lesů pokračuje

12:50 Lesy ČR: Úspěšná spolupráce s Hnutím DUHA na obnově lesů pokračuje

Dvacítka dobrovolníků a dobrovolnic, vyslaných ekologickou organizací, bude dva týdny pomáhat na Rum…