„Je bláhové si myslet, že hazardnímu způsobu hry se zabrání tím, že stát stanoví nové limity pro loterijní přístroje a jiné formy hraní nechá bez povšimnutí. Jako hráči kdysi vyměnili výherní kotoučové hrací přístroje za modernější a hráčsky atraktivnější stroje, zachovali by se stejně v případě restriktivnímu omezení výše sázek. Jednoduše by začali hrát na kvízomatech, v černých hernách anebo ve sport barech na internetových kioscích nebo tabletech,“ řekla Jarmila Novotná, předsedkyně občanského sdružení Svobodná volba a jedna ze zakladatelek iniciativy Loterie bez hazardu. „Již v současnosti pozorujeme úbytek hráčů v hernách a menší frekvenci jejich návštěv, přičemž se před námi vůbec netají tím, že dávají přednost hře na internetu, který je pro ně dostupnější,“ dodala.
„Bohužel z každodenní praxe dobře víme, že kolem heren už krouží nejrůznější podnikavci s napůl legálními kvízomaty a černými hernami, kteří se těší na to, jak se vysmějí státním institucím a na přehnané agilitě politiků vydělají stovky milionů korun, aniž by na daních odvedli jedinou korunu,“ řekl další ze signatářů iniciativy Tomáš Trnka z Prahy, který má s provozováním heren dlouholeté zkušenosti. „V případě, že stát drasticky omezí hraní na videoloterních terminálech, hráči velmi jednoduše přejdou ke stejným hrám, které jsou jim nabízeny na kvízomatech, internetu nebo tabletech. Tato forma hraní je nekontrolovatelná a nepřinese ani obcím a ani státu jedinou korunu – pouze dojde k odlivu českých peněz na účty zahraničních provozovatelů,“ dodal Mgr. Ondřej Lípa z Berouna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva