Senátor Ivo Valenta podpořil akci „Česko svítí modře“

05.04.2015 11:55

V noci z 2. na 3. dubna se uskutečnil již druhý ročník osvětové kampaně s názvem "Česko svítí modře“. Akci, která je výrazem porozumění a podpory lidem, kteří trpí autismem, podpořil také senátor a podnikatel Ivo Valenta. Modře se proto rozsvítily i některé objekty ve vlastnictví skupiny SYNOT na Slovácku a Valašsku.

Senátor Ivo Valenta podpořil akci „Česko svítí modře“
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta
reklama

„Na zmíněnou akci mne upozornili lidé z regionu, kteří se dlouhodobě snaží poukazovat na to, že počet autistů stoupá. Jsem opravdu velmi překvapen tím, kolik je mezi námi osob, zejména pak dětí, trpících touto nemocí. Jen v České republice se v současné době jedná o 100.000 osob, na celém světě pak autismem trpí až 70 milionů lidí! Naše legislativa však na pomoc těmto pacientům a zvláště dětem vůbec není připravena,“ uvedl senátor Ivo Valenta a doplnil: „Děti podle jejich rodičů bývají často vyčleňovány z kolektivu, postihovány za to, že se nedokáží přizpůsobit školnímu řádu a navíc jim velmi citelně schází pomoc odborných asistentů. Toto je třeba co nejrychleji napravit a já podobné změny velmi rád podpořím.“

Právě modrá barva, kterou byly objekty nasvíceny, symbolizuje komunikaci, která je pro osoby s autismem nejzávažnější bariérou. Nasvícen byl například uherskohradišťský Hotel Slunce nebo objekty ve Vinohradské ulici. V Kunovicích se do modrého světla ponořil Polyfunkční dům a modře byla osvícena také Kaple svatého Huberta ve Velkých Karlovicích.

Autismus neboli porucha autistického spektra je zdravotním postižením, ovlivňujícím psychický vývoj člověka. V současnosti žije s tímto celoživotním handicapem více než 1,6 % populace Evropy a každé 80. dítě se rodí jako autista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: senat.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…