Skupina CSG rozšířila své představenstvo o dva nové členy

02.01.2024 11:22 | Tisková zpráva

Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group, vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem, posílila své představenstvo. Jeho novými členy byli od Nového roku jmenováni Zdeněk Jurák, finanční ředitel CSG, a Lukáš Andrýsek, který zastává pozice generálního ředitele divize CSG Mobility a generálního ředitele automobilky Tatra Trucks. Ostatní členové představenstva ve svých pozicích zůstávají.

Skupina CSG rozšířila své představenstvo o dva nové členy
Foto: CSG
Popisek: Nové logo Czechoslovak Group

Nově je představenstvo sedmičlenné. Jeho předsedou je majitel skupiny Michal Strnad, výkonný ředitel CSG David Chour je místopředsedou. Nově se stal místopředsedou představenstva General Counsel Ladislav Štorek Představenstvo dále sestává ze čtyř členů, jimiž jsou ředitel pro akvizice Petr Formánek, investiční ředitel pro zahraniční projekty David Štěpán a nově též Zdeněk Jurák a Lukáš Andrýsek.

„Zdeněk Jurák nastoupil na pozici finančního ředitele v červnu minulého roku a díky svým bohatým zkušenostem se ve funkci brzy etabloval. Lukáš Andrýsek dokázal z pozice generálního ředitele nastartovat naši firmu DAKO-CZ a teď je jeho úkolem zdvojnásobit výrobu v Tatře. Vede zároveň naši klíčovou divizi CSG Mobility. Oba nově jmenovaní členové představenstva ve svých rolích obstáli a těším se na naši vzájemnou spolupráci při řízení skupiny,“ uvedl Michal Strnad, předseda představenstva a majitel CSG.

Zdeněk Jurák v CSG nastoupil v červnu 2023 na pozici finančního ředitele, kterou do té doby v rámci CSG vykonával David Chour. Ten se v minulém roce stal výkonným ředitelem skupiny a svému nástupci agendu finančního ředitele skupiny předal. Do CSG přišel Zdeněk Jurák ze skupiny KKCG, v níž působil přes osm let. Pracoval též ve skupině Generali PPF a v auditním týmu poradenské firmy Mazars.

Jurák

Zdeněk Jurák je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Během studií absolvoval stáž v USA na University of Illinois. Je držitelem certifikátu ACCA/DipIFR a certifikovaným účetním expertem.

Lukáš Andrýsek působí v CSG od roku 2016, kdy nastoupil do společnosti DAKO-CZ. Působil zde jako ekonomický ředitel, od roku 2018 jako výkonný ředitel a posléze postoupil na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Pod jeho vedením společnost DAKO-CZ prudce expandovala po stránce výrobních i hospodářských výsledků. Na jaře roku 2023 se stal generálním ředitelem automobilky Tatra Trucks, kde je jeho hlavním úkolem navýšit výrobu tak, aby během několika let Tatra dosáhla mety 2500 vozidel za rok. V létě roku 2023 se stal Lukáš Andrýsek generálním ředitelem nově utvořené divize CSG Mobility, jejímiž hlavními členy jsou právě automobilka Tatra Trucks a výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla DAKO-CZ.

Andrýsek

Lukáš Andrýsek je absolventem Slezské univerzity v Opavě v oboru ekonomika a IT. Před svým příchodem do skupiny CSG pracoval přes osm let na různých pozicích finančního managementu automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech.

O skupině CSG
Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…