Zdeněk Pohlreich chce euro. Důvod mnohé rozzuří

19.08.2025 10:47 | Monitoring

V nedávném rozhovoru se restauratér a známý podnikatel Zdeněk Pohlreich zabýval věcmi, bez kterých se neobejde. Mezi nimi například bez hotovosti nebo automobilu. Odsoudil například „elektrodebilitu“, tedy snahu dotovat přechod na elektromobily. Je také zvyklý s sebou nosit hotovost a nerad platí telefonem. Ale uvítal by přechod na euro, protože by se pak mohla změnit cenová politika v restauracích. „Najednou by se udělala tlustá čára, byly by nové ceny, nový prachy, lidé by se v tom orientovali složitějc, ale opticky by ty částky vypadaly daleko přívětivějc,“ řekl.

Zdeněk Pohlreich chce euro. Důvod mnohé rozzuří
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Pohlreich

Hned první věcí, kterou Pohlreich zmínil jako nezbytnou, je automobil. „Auto je pro mě naprostá nezbytnost, bez toho by se můj svět zhroutil a kdybych náhodou nemohl řídit, tak bych asi musel mít někoho, kdo by mě vozil,“ řekl Pohlreich. Pak zmínil, že už má vyhlídnuté auto, ve kterém by se rád vozil, kdyby třeba „propil řidičák“. Jezdí dle svých slov Lexusem a má obecně rád japonská auta.

Ohledně elektromobilů se Pohlreich vyjádřil, že asi mají své opodstatnění, například ve městech. „Nevím, jak přesně funguje ta ekonomika. Samozřejmě jsem zapřísáhlý nepřítel současný elektrodebility, která ovládá automobilový průmysl a celou Evropu. Vím, že se jedná o slepou cestu, která by sama o sobě nemohla existovat. Takže pokud si elektromobil dokáže obhájit své místo na slunci, aniž by byl dotován naprosto nesmyslnými částkami, tak budiž. Ale já si nemyslím, že to tak je,“ sdělil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

tvl, chtít Euro proto, že, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepink panter , 19.08.2025 11:00:02
by se v tom lidi hůř orientovali a ceny by vypadaly přívětivějc může fakt jen vepřová hlava :-D)

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…