Státní fond rozvoje bydlení sjednotil úrokovou sazbu u programu Panel 2013+

26.06.2019 13:46

S platností od 1. července 2019 sjednotil SFRB úrokovou sazbu v jednom z nejžádanějších programů svého portfolia – Panelu 2013+. Její výše bude činit 1,98 %, ať už se jedná o desetiletou, dvacetiletou, nebo třicetiletou dobu splatnosti úvěru.

Státní fond rozvoje bydlení sjednotil úrokovou sazbu u programu Panel 2013+
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo

Výše úrokové sazby v programu Panel 2013+ se doposud odvíjela od výše základní referenční sazby EU, k níž se při splatnosti úroku v trvání dvaceti let připočítávalo 1 % p.a., při splatnosti třicet let 2 % p.a. Pouze úrok s desetiletou splatností stál na limitech základní referenční sazby bez připočítávání dalších procent.

Základní referenční sazba EU je úroková sazba, za kterou jsou banky ochotny prodat (půjčit) depozita. Její výše je proměnlivá a od 1. 1. 2019 dosahuje v Česku hodnoty 1,98 %.

„Státní fond rozvoje bydlení reaguje tímto opatřením na aktuální situaci na trhu a přizpůsobuje se zájmu žadatelů,“ říká Hana Pejpalová, ředitelka SFRB, a dodává, „program Panel 2013 + je v současné nabídce revitalizačních programů bytového fondu stále tím nejkomplexnějším, a právě na tuto komplexnost klademe velký důraz. S jeho pomocí je možné opravit nejen například poruchy základů domů, fasádu, střechu či balkony, ale třeba vyměnit starý výtah za nový. A to bych chtěla připomenout, že žádný jiný takový program, s nímž můžete starý výtah nahradit novým, neexistuje.“

Program Panel 2013+ je určen na modernizace bytových domů, cihlových i panelových. Žádat o něj mohou vlastníci bytových domů, fyzické i právnické osoby, města i obce. Byl otevřen v roce 2013 a za dobu jeho trvání se uzavřelo 590 smluv ve výši 2 240,52 mil. Kč.

Další informace ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

13:21 Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

Ředitelství vodních cest ČR uvedlo do plného provozu modernizované ochranné stání pro velká plavidla…