Státní fond rozvoje bydlení sjednotil úrokovou sazbu u programu Panel 2013+

26.06.2019 13:46

S platností od 1. července 2019 sjednotil SFRB úrokovou sazbu v jednom z nejžádanějších programů svého portfolia – Panelu 2013+. Její výše bude činit 1,98 %, ať už se jedná o desetiletou, dvacetiletou, nebo třicetiletou dobu splatnosti úvěru.

Státní fond rozvoje bydlení sjednotil úrokovou sazbu u programu Panel 2013+
Foto: Státní fond rozvoje bydlení
Popisek: Státní fond rozvoje bydlení, logo

Výše úrokové sazby v programu Panel 2013+ se doposud odvíjela od výše základní referenční sazby EU, k níž se při splatnosti úroku v trvání dvaceti let připočítávalo 1 % p.a., při splatnosti třicet let 2 % p.a. Pouze úrok s desetiletou splatností stál na limitech základní referenční sazby bez připočítávání dalších procent.

Základní referenční sazba EU je úroková sazba, za kterou jsou banky ochotny prodat (půjčit) depozita. Její výše je proměnlivá a od 1. 1. 2019 dosahuje v Česku hodnoty 1,98 %.

„Státní fond rozvoje bydlení reaguje tímto opatřením na aktuální situaci na trhu a přizpůsobuje se zájmu žadatelů,“ říká Hana Pejpalová, ředitelka SFRB, a dodává, „program Panel 2013 + je v současné nabídce revitalizačních programů bytového fondu stále tím nejkomplexnějším, a právě na tuto komplexnost klademe velký důraz. S jeho pomocí je možné opravit nejen například poruchy základů domů, fasádu, střechu či balkony, ale třeba vyměnit starý výtah za nový. A to bych chtěla připomenout, že žádný jiný takový program, s nímž můžete starý výtah nahradit novým, neexistuje.“

Program Panel 2013+ je určen na modernizace bytových domů, cihlových i panelových. Žádat o něj mohou vlastníci bytových domů, fyzické i právnické osoby, města i obce. Byl otevřen v roce 2013 a za dobu jeho trvání se uzavřelo 590 smluv ve výši 2 240,52 mil. Kč.

Další informace ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…