Státní psychologové pomáhají v Uherském Brodě. Chystá se ekumenická bohoslužba

01.03.2015 18:51 | Zprávy

Policejní tým pro psychologickou pomoc obětem trestných činů poskytuje od prvních chvil pomoc rodinám obětí a pozůstalým na Uherskobrodsku. Začátkem týdne se uskuteční ekumenická bohoslužba.

Státní psychologové pomáhají v Uherském Brodě. Chystá se ekumenická bohoslužba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

Policejní psychologové a krizoví interventi ze zlínského krajského policejního ředitelství zasahovali na místě tragédie už několik desítek minut po oznámení v úterý 24.02.2015. Na místo se zprvu dostavily policejní psycholožky, a po zjištění rozsahu události okamžitě povolaly dalších sedm krizových interventů. Krizoví interventi jsou příslušníci Policie České republiky, speciálně vyškolení pro tuto službu, kteří si plní své služební povinnosti na různých místech v rámci našeho krajského ředitelství; k jejich pravidelné služební činnosti se však přidává připravenost být k dispozici pro pomoc obětem trestných činů a střídají se ve službách tak, aby vždy byl některý z vyškolených interventů k dispozici.

Členové týmu poskytli pomoc jako prvnímu muži, jenž se během útoku ukrýval na toaletách restaurace Družba. Posléze však stál před týmem smutný úkol, a sice vyrozumět rodiny těch, jejichž příbuzní při vražedném řádění 63letého muže v restauraci Družba zahynuli. V průběhu odpoledne, večera až téměř do půlnoci v úterý 24.02.2015 pak byli interventi činní a zkontaktovali se s rodinami všech obětí, sdělili smutnou zprávu a poskytnuli základní informace o celé situaci a o tom, jaké kroky budou ze strany policie následovat. Rodiny rovněž dostaly kontakt na interventa, který se s nimi poprvé zkontaktoval a mají možnost se na něj kdykoli obrátit. V následující den pak probíhala dále krizová intervence u vybraných osob a rodin, které byly tragédií zasaženy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

11:14 Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

Město Mělník a Ředitelství vodních cest ČR plánují v rámci podpory rozvoje vodní turistiky výstavbu …