Stáž v České televizi je obrovskou zkušeností, shodují se studenti vysokých škol

04.02.2015 7:36

Čtyři desítky stážistů z řad vysokoškolských studentů získávají od loňského podzimu zkušenosti v Televizním studiu Brno České televize. Zpravidla tříměsíční pobyty jim umožňují poznat a vyzkoušet si práci v nejrůznějších provozech, redakcích a pracovištích. V těchto dnech finišuje výběr studentů pro jarní semestr.

Stáž v České televizi je obrovskou zkušeností, shodují se studenti vysokých škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Stáže nabízí brněnské studio České televize už několik let. Od loňského října ale musí zájemci nejprve prokázat, že jedinou motivací pro ně není razítko o absolvování praxe, ale získání zkušeností v televizi veřejné služby je pro ně prioritou.  „Nechceme, aby stáž získal ten, kdo se přihlásí jako první, ale kdo má skutečný zájem a předpoklady,“ říká ředitel Televizního studia Brno České televize Jan Souček a upřesňuje: „Vedoucí jednotlivých pracovišť si proto z přihlášených uchazečů vybírají studenty, kteří nejvíc odpovídají konkrétní pozici a prokáží opravdový zájem.“

Studio spolupracuje s brněnskými vysokými školami a také s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Stáže nabízí ve zpravodajství, produkci, dramaturgii, technických pracovištích, marketingu a nově také v ekonomice a provozu.  „Mimo praktické zkušenosti mně stáž umožnila prozkoumat pracovní prostředí v mediální instituci, pomohla mi ujasnit si, co mě baví a naplnila mě nadšením pro budoucí práci v médiích,“ hodnotí uplynulé týdny student teorie interaktivních médií Masarykovy univerzity Jan Fiala, který v úseku televizní techniky působil jako asistent zvuku. Výrobní proces pořadu od přijetí námětu až po finální postprodukci poznala studentka Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Markéta Sára Valnohová a tvrdí: „Po takřka čtvrt roce v České televizi jsem si uvědomila, že nejdůležitější ze všeho je se nebát a aktivně se účastnit všeho, co okolnosti nabízí; nečekat, že mi něco samo spadne do klína.“ Dan Lechman si pochvaluje možnost nahlédnout do každodenního chodu televize a být u vzniku některých marketingových projektů.

„Významně jsem si rozšířil obzory a poznal zajímavé lidi,“ zamýšlí se student literatury a mezikulturní komunikace Masarykovy univerzity. „Mám teď obrovskou motivaci usilovat o stejnou nebo podobnou práci i v budoucnu,“ dodává. Všichni studenti se shodují v tom, že stáže v České televizi si velmi váží a je pro ně obrovským přínosem.

Další desítky studentů se uchází o stáž v ČT právě nyní, na jednotlivá pracoviště nastoupí v  únoru. „Každý stážista má svého garanta, zaměstnance České televize,“ odkrývá pravidla stáží v ČT ředitel jejího brněnského studia Jan Souček. Připouští, že zejména v prvních dnech je to pro mnohé pracovníky, kteří zároveň musí zvládnout i svoji agentu, náročné. „Brzy se však karta obrací a stážista se stává platným členem týmu, plní svoje úkoly a zastane práci, která ostatním pomůže.“ Nabídnout praxi studentům ale zdaleka není jediným smyslem stáží České televize. Mezi talentovanými studenty si především chce vytipovat budoucí zaměstnance a spolupracovníky.

Brněnské studio České televize zároveň umožňuje dlouhodobou stáž třem studentům zapojeným do projektu ČT START.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká televize

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVOL: Na Šumavě vane obří fén silnější než Temelín - málokdo o něm slyšel

18:23 SVOL: Na Šumavě vane obří fén silnější než Temelín - málokdo o něm slyšel

V Národním parku Šumava uschly hřebenové partie smrkového lesa, jednotlivé stromy byly i několik set…