Technologická agentura ČR míří do regionů

30.01.2019 20:18

Technologická agentura ČR (TA ČR) rozšiřuje nabídku svých služeb o regionální poradenství. Pracovníci regionálních kontaktních míst tak přiblíží možnosti podpory výzkumu, vývoje a inovací ve všech regionech v ČR.

Technologická agentura ČR míří do regionů
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
reklama

TA ČR se tímto snaží docílit  širšího zapojení regionálních výzkumných institucí a podniků do aplikovaného výzkumu, zároveň tak chce přispět ke snižování strukturálního znevýhodnění okrajových regionů.

Oficiální start postupného otevírání regionálních poboček se uskutečnilo 7. ledna 2019 v Ústeckém kraji. Zahájení prvního ústeckého kulatého stolu se ujal člen předsednictva TA ČR Pavel Komárek a ředitel kanceláře TA ČR Martin Bunček. Zdůraznil, že TA ČR nejen podporuje aplikovany´ vy´zkum, ale společně s dalšími státními organizacemi platformy Tým Česko pomáhá všem, kteří chtějí výsledky výzkumu, nebo svůj nový produkt dostat na český i zahraniční trh. TA ČR sdílí regionální kontaktní místa společně s agenturou CzechInvest, která je taktéž členem Týmu Česko. Díky tomuto spojení je dosaženo komplexnější nabídky a provázání poradenských služeb pro široké spektrum zájemců.

Představení programů bylo podpořeno příklady úspěšných projektů podpořených TA ČR v Ústeckém kraji.

“Spolupráce v regionu nemusí znamenat, že všichni partneři v projektech podpořeny´ch TA ČR musí by´t z daného regionu, ale že je vy´znamná účast alespoň jednoho regionálně příslušného partnera,” zdůraznil Martin Bunček, ředitel kanceláře TA ČR.

Účastníky semináře mimo jiné zaujala možnost přeshraniční spolupráce, a to zejména se sousedním Německem. Za slabou stránku Ústeckého regionu účastníci označili velký nedostatek kvalifikovaných lidí.

Regionální kontaktní místa vznikají v rámci interního projektu TA ČR “Nastavení systému a regionální spolupráce v oblasti poradenství, poskytování dat a informací klientům TA ČR”, který je realizován ve spolupráci s agenturou CzechInvest a je financován z Operačního programu Zaměstnanost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa:  Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

22:30 Celní správa: Celníci zastavili nelegální obchod s miliony cigaret

Bezmála sedm milionů nelegálních cigaret a daňový únik ve výši 22 milionů korun odhalili ostravští c…