ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele

09.12.2022 22:11 | Tisková zpráva

řad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway, situovaného v srdci Prahy. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí 990 milionů korun.

ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Aukce byla vyhlášena poté, co stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny.

„Palác Broadway je výjimečnou nemovitostí nejen ze stavebně technického hlediska. Jeho potenciál je daný především lokalitou, v níž se objekt nachází. Lukrativní adresa v samém srdci Prahy je dnes, stejně tak jako v době, kdy palác vznikal, věcí mezinárodní prestiže. Tato kombinace z něj činí opravdu unikátní investiční příležitost. Navíc se jedná o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou ve dvacetileté historii našeho úřadu. Věřím, že z elektronické aukce vzejde vlastník, který této nemovitosti vdechne nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11627 lidí

Elektronická aukce Paláce Broadway začne 15. února 2023 ve 12 hodin a potrvá do 17. února do 12 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 14. února do půlnoci, musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo ve čtvrtém kole elektronické aukce stanoveno na 990 milionů korun. Termíny prohlídek budovy se pro zájemce uskuteční od prosince do začátku února a budou probíhat v českém i anglickém jazyce.

Jedna z největších pražských funkcionalistických staveb z 30. let 20. století je situovaná mezi ulice Na Příkopě a Celetná. Je tvořena třemi propojenými trakty, kde každé má dvě šestipatrová křídla, propojená do jednoho celku dvoupodlažními suterény a pasáží. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven, v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byl objekt upraven pro administrativní účely. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto ÚZSVM hledá nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po sto příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

Více informací k elektronické aukci Paláce Broadway naleznete ZDE. Další fotografie a informace o historii budovy můžete získat také ZDE.

Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

22:30 KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme by…