ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele

09.12.2022 22:11 | Tisková zpráva

řad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí Paláce Broadway, situovaného v srdci Prahy. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí 990 milionů korun.

ÚZSVM: Jedinečná nemovitost v centru Prahy hledá nového majitele
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Aukce byla vyhlášena poté, co stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup ve výši minimální vyhlašované ceny.

„Palác Broadway je výjimečnou nemovitostí nejen ze stavebně technického hlediska. Jeho potenciál je daný především lokalitou, v níž se objekt nachází. Lukrativní adresa v samém srdci Prahy je dnes, stejně tak jako v době, kdy palác vznikal, věcí mezinárodní prestiže. Tato kombinace z něj činí opravdu unikátní investiční příležitost. Navíc se jedná o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou ve dvacetileté historii našeho úřadu. Věřím, že z elektronické aukce vzejde vlastník, který této nemovitosti vdechne nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Paláce Broadway začne 15. února 2023 ve 12 hodin a potrvá do 17. února do 12 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 14. února do půlnoci, musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo ve čtvrtém kole elektronické aukce stanoveno na 990 milionů korun. Termíny prohlídek budovy se pro zájemce uskuteční od prosince do začátku února a budou probíhat v českém i anglickém jazyce.

Jedna z největších pražských funkcionalistických staveb z 30. let 20. století je situovaná mezi ulice Na Příkopě a Celetná. Je tvořena třemi propojenými trakty, kde každé má dvě šestipatrová křídla, propojená do jednoho celku dvoupodlažními suterény a pasáží. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven, v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byl objekt upraven pro administrativní účely. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto ÚZSVM hledá nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po sto příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

Více informací k elektronické aukci Paláce Broadway naleznete ZDE. Další fotografie a informace o historii budovy můžete získat také ZDE.

Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Zájem o vinařské oblasti v Česku roste

19:02 CzechTourism: Zájem o vinařské oblasti v Česku roste

Vinařský turismus v Česku prochází dynamickým rozvojem a stává se důležitou součástí cestovního ruch…