ÚZSVM odvedl z prodeje pozemků do státního rozpočtu více než 115 tisíc korun

26.10.2020 22:11

ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal čtyři pozemky za kupní cenu 115 800 Kč.

ÚZSVM odvedl z prodeje pozemků do státního rozpočtu více než 115 tisíc korun
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

První pozemek o výměře 128 m2 byl prodán formou přímého prodeje za kupní cenu 22 600 Kč a nachází se v katastrálním území Nebočady. Pozemek tvoří jedinou příjezdovou cestu k nemovitostem ve vlastnictví kupujících. Dosud byl pozemek užíván na základě nájemní smlouvy.

Pozemek o výměře 14 m2 v Malšovicích byl prodán formou přímého prodeje za kupní cenu 10 900 Kč. Je vklíněn do pozemku ve vlastnictví kupujících, je oplocený a užívaný jako zahrada.

Pozemky získal ÚZSVM do majetku po ukončení činnosti okresních úřadů.

V elektronické aukci byl prodán za kupní cenu 27 300 Kč pozemek o rozloze 2 221 m2 ležící v katastrálním území Valkeřice. Pozemek je zamokřený, bez oplocení a nachází se na něm nelesní porost. Před prodejem byl evidovaný v katastru nemovitostí na neexistující státní podnik Státní statek Verneřice. Po prověření nabývacích titulů mohl být pozemek zapsán na ÚZSVM.

Poslední prodaný pozemek leží v katastrálním území Doubice a zabírá rozlohu 306 m2. Je svažitý a neoplocený. Leží na okraji rozhraní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Na pozemku se v minulosti nacházely vzrostlé stromy, které však musely být v důsledku ohrožení majetku a osob ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem pokáceny. Pozemek byl v katastru nemovitostí zapsán na neexistující státní podnik Severočeské státní lesy, s.p. Po prověření nabývacích titulů mohl být i tento pozemek přepsán na ÚZSVM. Nejnižší podání bylo stanoveno ve výši 13 300 Kč. Do aukce se přihlásili dva účastníci, kteří se aktivně přehazovali a po 12 příhozech se nakonec kupní cena za pozemek vyšplhala na konečných 55 000 Kč. Došlo tedy k navýšení kupní ceny o 313,5 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

8:24 Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

Poodhalit mnohá tajemství theatronu v zámeckém parku ve Valči by mohla série průzkumů, které zde zah…