ÚZSVM prodal pozemky ve skokanském areálu ve Frenštátu pod Radhoštěm

15.02.2018 22:02

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve výběrovém řízení s aukcí dva pozemky ve Frenštátě pod Radhoštěm o celkové výměře 14 641 m2. Jedná se o pozemky pod dvěma lyžařskými můstky ve Skokanském areálu Jiřího Rašky. Minimální kupní cena byla stanovena na 2 271 000 Kč. Do výběrového řízení se přihlásili dva zájemci, vítěznou nabídku ve výši 2 500 000 Kč podala společnosti Tourist Invest s.r.o.

ÚZSVM prodal pozemky ve skokanském areálu ve Frenštátu pod Radhoštěm
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Výběrové řízení na prodej pozemků v lyžařském areálu proběhlo už potřetí. Minimální kupní cena byla ve všech kolech stejná, v prvních dvou kolech se však žádný zájemce o koupi nepřihlásil.

Ve třetím kole nabídlo Město Frenštát pod Radhoštěm za pozemky 2 275 000 Kč, nabídka společnosti Tourist Invest s.r.o. byla o 225 tisíc korun vyšší. Protože v následné aukci nebyl učiněn žádný příhoz, vítěznou se stala vyšší nabídka předložená v písemné podobě, tedy 2 500 000 Kč.

V nejbližších dnech bude připravena k podpisu kupní smlouva s vítězem, která bude předána ke schválení Ministerstvu životního prostředí. Pokud bude prodej ministerstvem schválen, musí ÚZSVM ještě učinit nabídku Tělovýchovné jednotě Frenštát pod Radhoštěm, která má podle občanského zákoníku jako vlastník skokanských můstků postavených na předmětných pozemcích předkupní právo za podmínek shodných s podmínkami sjednanými v kupní smlouvě uzavřené s vítězem.

Pokud TJ Frenštát pod Radhoštěm předkupní právo uplatní a ve lhůtě tří měsíců ode dne doručení nabídky zaplatí kupní cenu ve výši 2 500 000 Kč, kupní smlouva uzavřená s vítězem výběrového řízení zanikne. V opačném případě smlouva uzavřená s vítězem výběrového řízení nabude účinnosti.

Sportovní areál ve Frenštátu pod Radhoštěm nese jméno legendárního skokana na lyžích Jiřího Rašky, který přesně před padesáti lety na zimních olympijských hrách ve francouzském Grenoblu získal pro tehdejší Československo první zlatou medaili ze zimní olympiády.

V současnosti jsou ve skokanském areálu v provozu čtyři skokanské můstky K95, K45, K20 a K9. Všechny prošly rekonstrukcí, včetně modernizace profilů a položení nové finské umělé hmoty. Na pozemcích, se kterými je příslušný hospodařit ÚZSVM, se nacházejí skokanské můstky K45 a K95.

Skokanský areál Jiřího Rašky je využíván zejména pro tréninkovou a závodní činnost mladých skokanů TJ Frenštát pod Radhoštěm, žáků sportovních tříd základních škol a členů tréninkového centra mládeže i reprezentačních družstev.

V srpnu 2017 se na můstku K95 uskutečnil 1. ročník Světového poháru ve skocích na lyžích žen. Ve stejném období proběhl také závod Kontinentálního poháru mužů, který byl zároveň Memoriálem Jiřího Rašky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

22:15 ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulova…