Úřad vlády otevře pro veřejnost Hrzánský a Lichtenštejnský palác

17.10.2018 16:57 | Zprávy

V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenštejnský palác, které patří Úřadu vlády ČR. Stane se tak u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa. Paláce budou po oba dva dny otevřeny od 9.00 do 17.00 hodin.

Úřad vlády otevře pro veřejnost Hrzánský a Lichtenštejnský palác
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Hrzánský palác sloužil tento rok od června do září kvůli rekonstrukci Strakovy akademie jako hlavní pracovní sídlo premiéra Andreje Babiše a konala se zde také zasedání vlády. V paláci na pražských Hradčanech premiér přijal řadu zahraničních návštěv. V Hrzánském paláci si kromě nádherných interiérů návštěvníci mohou prohlédnout také stálé výstavy Symboly republiky a Můj stát. Více informací o Hrzánském paláci naleznete ZDE.

Druhý zpřístupněný objekt, Lichtenštejnský palác, který leží na pražské Kampě, se může také pochlubit řadou významným hostů. Dnes slouží především k reprezentačním účelům, při své návštěvě České republiky v něm pobývali například španělský král Juan Carlos s ženou Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. Další informace najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bitcoinová kauza

Upřímně nevím, zda vaše trestní oznámení v celé záležitosti něco změní a někdo bude potrestán. Vy myslíte, že ano? Zaujalo mě ale zejména vaše prohlášení, že i kdyby to byla doopravdy jenom neschopnost, svým rozměrem je TRESTU-HODNÁ. Jaký trest máte na mysli? Jaký trest hrozí za neschopnost?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Den zdraví na Magistrátu nabídne inspiraci pro tělo i mysl

7:23 MHMP: Den zdraví na Magistrátu nabídne inspiraci pro tělo i mysl

V sobotu 25. dubna od 10 do 18 hodin se Nová radnice na Mariánském náměstí, Clam-Gallasův palác i sa…