V Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům

11.11.2016 14:05

Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopad, si připomněli přední osobnosti politického i veřejného života kraje také v Ústí nad Labem. U pomníku válečným obětem v Městských sadech se padlým hrdinům poklonil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s primátorkou města Věrou Nechybovou a dalšími zástupci města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje, Krajského vojenského velitelství, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu i válečnými veterány a zástupci zasloužilých hasičů.

V Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj

„I v dnešní době je důležité připomínat si hrůzy válek především proto, abychom už žádné další veterány mít nemuseli,“ uvedl ve svém projevu Oldřich Bubeníček. Jak dodal, aktuální válečné konflikty jsou od nás sice vzdáleny, ale s ohledem na moderní techniky a technologie je tato skutečnost pouze zdánlivá. Hrdost současné armády na své předchůdce potvrdil také Jan Schwarzbach z Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem. „Udělali pro nás to nejcennější, nebáli se nasadit svůj vlastní život,“ dodala Věra Nechybová.  

Den válečných veteránů je celosvětově připomenutím válečných obětí, v naší zemi se slaví od roku 2001. Termín 11. listopadu byl zvolen symbolicky, v 11 hodin daného dne roku 1918 bylo ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk francouzského maršála Foche u severofrancouzského města  Compiègne podepsáno příměří mezi spojenci a Německem a tím byla ukončena 1. světová válka. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Labe aréna se pyšní moderním tréninkovým centrem ve Štětí

14:58 Ústecký kraj: Labe aréna se pyšní moderním tréninkovým centrem ve Štětí

Pouhé dva kilometry od račické Labe arény vzniklo ze staré loděnice ve Štětí moderní tréninkové cent…