V Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům

11.11.2016 14:05

Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopad, si připomněli přední osobnosti politického i veřejného života kraje také v Ústí nad Labem. U pomníku válečným obětem v Městských sadech se padlým hrdinům poklonil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s primátorkou města Věrou Nechybovou a dalšími zástupci města Ústí nad Labem, Ústeckého kraje, Krajského vojenského velitelství, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu i válečnými veterány a zástupci zasloužilých hasičů.

V Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům
Foto: spravnimapa.topograf.cz
Popisek: Ústecký kraj

„I v dnešní době je důležité připomínat si hrůzy válek především proto, abychom už žádné další veterány mít nemuseli,“ uvedl ve svém projevu Oldřich Bubeníček. Jak dodal, aktuální válečné konflikty jsou od nás sice vzdáleny, ale s ohledem na moderní techniky a technologie je tato skutečnost pouze zdánlivá. Hrdost současné armády na své předchůdce potvrdil také Jan Schwarzbach z Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem. „Udělali pro nás to nejcennější, nebáli se nasadit svůj vlastní život,“ dodala Věra Nechybová.  

Den válečných veteránů je celosvětově připomenutím válečných obětí, v naší zemi se slaví od roku 2001. Termín 11. listopadu byl zvolen symbolicky, v 11 hodin daného dne roku 1918 bylo ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk francouzského maršála Foche u severofrancouzského města  Compiègne podepsáno příměří mezi spojenci a Německem a tím byla ukončena 1. světová válka. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

9:18 ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

V historicky třetí přímé volbě prezidenta republiky zvítězil Petr Pavel. Hlasovalo pro něj 58,32 % v…