VLS: Kapr z Šumavy na vánoční stůl. Předvánoční prodej začíná 21. prosince

13.12.2021 8:38 | Tisková zpráva

Rybářství VLS ve Chvalšinách na Českokrumlovsku, které prodává ryby z šumavských horských rybníků, spustí rozšířený předvánoční prodej od úterý 21. prosince. V úterý se zde vánoční kapři a další ryby budou prodávat od 8.00 do 15. hodin, po dva dny před Štědrým dnem pak bude otevřeno až do 17.00 hodin.

VLS: Kapr z Šumavy na vánoční stůl. Předvánoční prodej začíná 21. prosince
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Kapři, kteří pocházejí z letošního výlovu šumavského Dolanského rybníku na hranicích CHKO Blanský les, bude šumavské podnikové rybářství prodávat za 90 korun za kilogram.

„V nabídce máme nachystané také amury, tolstolobiky, candáty, štiky, sumce, úhoře, líny, pstruhy a siveny. To vše samozřejmě do vyprodání zásob, zákazníci se ale předem mohou přesvědčit telefonicky o dostupnosti převážně vedlejších druhů jako amur, lín či dravých ryb,“ uvedl šumavský porybný VLS František Salon.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rovnocenné partnerství

Dobrý den. Myslíte, že EU stojí o partnerství s kýmkoliv a jde jí o rozvoj? Podle mě tomu její kroky nenasvědčují. Druhá otázka je, jestli někdo stojí o Evropu, která zaostává a může si za to sama svou politikou, kdy chce asi spasit svět, což je líbivé, ale absolutně nemyslí na své občany.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Pardubický městský park Vinice získal nové stromy

16:32 Nadace ČEZ: Pardubický městský park Vinice získal nové stromy

Městský park Vinice v Pardubicích prošel v měsíci dubnu 2026 významnou obnovou zeleně. V rámci proje…