VZP: Zájem o očkování proti rotavirům roste, poukaz si vyzvedlo už 4785 klientů

27.11.2013 20:40

Bezmála 5 tisíc klientů už letos projevilo zájem o nabídku VZP, která přispívá na očkování dětí proti nebezpečným rotavirovým infekcím. Současný trend naznačuje, že o příspěvek letos požádá nejspíš více lidí než v předchozích třech letech. Během nich VZP vyplatila klientům na očkování proti rotavirům už přes 6,1 milionu korun.

VZP: Zájem o očkování proti rotavirům roste, poukaz si vyzvedlo už 4785 klientů
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

V letech 2010-2012 využilo příspěvek na očkování 12 328 klientů největší české zdravotní pojišťovny. Letos do poloviny listopadu už si voucher, který je pro vyplacení příspěvku nutný, vyzvedlo 4 785 lidí. Podle tempa, jímž v posledních týdnech žadatelů přibývá, lze očekávat, že celkem vyplacená částka se v tomto roce přiblíží k hranici 3 milionů korun.

Příspěvky na očkování proti rotavirům v uplynulých letech

Rok / Počet zájemců / Vyplacená částka v Kč
2010    2 174    1 087 000
2011    4 848    2 424 000
2012    5 306    2 653 000

Rotavirové infekce jsou zejména pro malé děti velice nebezpečné, podle Světové zdravotnické organizace na ně každý rok zemře na celém světě přes půl miliónu dětí mladších pěti let a onemocní jimi téměř 150 miliónů dětí. V České republice jsou ročně hospitalizovány přibližně 4 tisíce dětí s infekčními průjmy, jejichž příčinou jsou většinou právě rotaviry. Mezi nejčastější příznaky patří vodnatá stolice, zvýšená teplota či horečka a zvracení.

Očkování je nejspolehlivější způsob, jak nákaze předejít. Navíc se jedná o očkování podávané ústy, a je tedy pro miminko šetrné a bezbolestné. VZP nabízí v rámci svého programu Chraňte své dítě, my vás podpoříme rodičům dětí ve věku od 6. do 24. týdne za zvýhodněnou cenu vakcínu Rotarix. K tomu ještě mohou dostat příspěvek 500 korun po aplikaci obou potřebných dávek. Doporučená maximální cena vakcíny je 2 600 korun. Pokud rodiče využijí pětisetkorunový příspěvek, neměli by tedy zaplatit více než 2 100 Kč.

Důležité je, aby si před nákupem vakcíny vyzvedli v kterékoliv pobočce VZP voucher, kam jim pak lékař potvrdí aplikaci očkovací látky. Celá akce trvá do konce roku nebo do vyčerpání finančního limitu pro uvedený preventivní projekt.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: VZP

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Rektor Petráček diskutoval se saským ministrem o spolupráci ve výzkumu

13:20 ČVUT: Rektor Petráček diskutoval se saským ministrem o spolupráci ve výzkumu

Rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček se dnes setkal se Sebastianem Gemkowem, který zastává v sa…