Vláda: Diskuse u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv

11.12.2017 14:59

S nadcházejícím Mezinárodním dnem lidských práv uspořádala Sekce lidských práv Úřadu vlády ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR setkání zástupců ministerstev a neziskového sektoru. Představily na něm doporučení a opatření Univerzálního periodického přezkumu OSN.

Vláda: Diskuse u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Zástupci Sekce lidských práv Úřadu vlády a Ministerstva zahraničí uspořádali toto setkání, aby posoudili udělená doporučení a zhodnotili způsob jejich naplňování.

Podle náměstkyně pro řízení Sekce lidských práv Martiny Štěpánkové je okruh doporučení velmi široký. „Dotýká se jak boje proti rasismu a xenofobii, tak romské integrace, inkluzivního vzdělávání, práv dítěte i cizinců, práv osob se zdravotním postižením i národních lidskoprávních institucí,“ řekla Štěpánková.

Účastníci setkání dlouze diskutovali o každém z doporučení a zajímali se také o to, jak se k jednotlivým doporučením postaví nová vláda. Velký důraz byl kladen na dodržování určitých hodnot ve společnosti. Zástupci neziskového sektoru se ztotožnili s nutností sjednotit systém péče o děti, stejně tak jako s legislativním stanovením věkové hranice tří let pro umisťování dětí do dětských domovů.

Zazněla i kritika nedostatečného přístupu cizinců k veřejnému zdravotnímu pojištění.

Univerzální periodický přezkum představuje mechanismus přezkumu ochrany lidských práv v Radě OSN pro lidská práva. Státy vzájemně hodnotí svou lidskoprávní situaci a udílejí si doporučení navzájem.
Stát výsledná doporučení přijme, případně je vezme na vědomí. Měla by je projednat příští vláda a do března 2018 představit na plénu Rady OSN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura ČR: Program KAPPA - základní parametry první veřejné soutěže

21:31 Technologická agentura ČR: Program KAPPA - základní parametry první veřejné soutěže

Předsednictvo Technologické agentury ČR (TA ČR) na svém posledním zasedání schválilo základní parame…