Výstava v Národním technickém muzeu: Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

10.05.2017 10:57 | Zprávy

Stěžejní výstava Národního technického muzea letošního roku seznamuje návštěvníka s historií i se současností protetiky, ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla a zachycuje jedinečnost výsledků propojení jednotlivých oborů medicíny, vědy a techniky.

Výstava v Národním technickém muzeu: Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně
Foto: wikipedia
Popisek: Národní technické muzeum.

Expozice vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou.

Návštěvníci se zde seznámí s realitou současných možností medicíny. Poznají, jak lidé pomocí přístrojů posouvají omezení svého těla a co a jak je možné plnohodnotně či částečně v lidském těle v současnosti nahradit. Uvidí, k jakým úspěchům v posledních desetiletích díky spolupráci odborníků z oblasti lékařství, elektroniky, kybernetiky, mechaniky, statiky či designu a na základě využití moderních technologií a materiálů došlo. Mohou porovnat současné možnosti s historií oboru i poznat jeho další směřování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Danění firem

Proč se prodej firmy nad 40 milionů nebude muset danit, ale nižší ano? Proč vůbec firmy od prodeje osvobozovat? Co takhle třeba zrušit nějaké nesmyslné daně co platí řada z nás? Proč jdete na ruku jen těm velkým?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Jediný údaj ve smlouvě může znemožnit její ukončení

13:21 ERÚ: Jediný údaj ve smlouvě může znemožnit její ukončení

Energetický regulační úřad (ERÚ) upozorňuje na praktiky některých obchodníků s energiemi, které moho…