ZP MV ČR: Péče o zuby už od dětství se vyplatí!

24.03.2017 22:45

ZP 211 přispěje dětem na dentální hygienu a je spolutvůrcem mobilní aplikace Super Zoubek.

ZP MV ČR: Péče o zuby už od dětství se vyplatí!
Foto: ZP MV ČR
Popisek: ZP MV ČR
reklama

V České republice má zubní kaz přibližně polovina pětiletých dětí a dokonce 70 % dětí dvanáctiletých. Přitom onemocnění zubů působí na celý organizmus. Nedostatečná ústní hygiena může pak v dospělosti podpořit vznik i takových nemocí, jako jsou diabetes nebo infarkt. Péče o zuby hned od dětství se tedy stoprocentně vyplatí.

A vaše ZP 211 vám s tím pomůže. „V letošním roce mohou děti od 3 do 15 let čerpat příspěvek z fondu prevence až 600 Kč na dentální hygienu včetně nácviku u registrované dentální hygienistky," uvádí Hana Kadečková a dodává, že ZP 211 se ve spolupráci s ERGO pojišťovnou podílela i na tvorbě zábavné aplikace na podporu prevence zubního kazu dětí Super Zoubek.

Jde o unikátní mobilní hru, která učí děti správně si čistit zuby a podporuje jejich pravidelnou péči o chrup. Hrou provází virtuální mistr v čištění zoubků (kovboj, víla nebo včelka), který nejprve ukáže správný postup čištění. Následuje skutečná hra, v níž jde o odstranění příšerek, které se na zubech usídlily. 

Dítě si telefon nastaví tak, aby přední kamera snímala pohyb kartáčku a zároveň ukazovala, kde se postupně objevují příšerky, které je třeba vyčistit. Vše probíhá v jasném pořadí a dítě si tak nenásilnou formou vštěpuje správný návyk čištění. Hra končí po uplynutí tří minut signálem a udělením hvězdičky. Cílem je získat 5 hvězdiček, za které se odemkne nová odměna ve formě obrázku a zvuku. Aplikace je zdarma ke stažení ve verzi pro Android a iOS.

K aplikaci byla vytvořena i webová stránka www.superzoubek.cz, kde je možné dozvědět se více informací, najít videoukázku k čištění, omalovánky a samozřejmě je zde možnost si aplikaci stáhnout. Vytvořen byl i profil na sociální síti Facebook.

V pondělí 20. března se slaví Světový den ústního zdraví s cílem zvýšit povědomí o významu ústní hygieny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Stanové městečko pro karanténu lidí bez domova vyrostlo v Troji

13:27 Hlubuček (STAN): Stanové městečko pro karanténu lidí bez domova vyrostlo v Troji

Lidé bez domova nebo lidé vykázaní z domova pro domácí násilí s podezřením na nákazu COVID-19 budou…