ZZS MSK: Nehoda na Novojičínsku

05.05.2014 8:40

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v neděli 4.5. dopoledne u vážné dopravní nehody na Novojičínsku.

ZZS MSK: Nehoda na Novojičínsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vozidlo ambulance, ilustrační foto

Střet vozidel mezi Frenštátem a Kopřivnicí, poblíž obce Lichnov, byl operátorům záchranné služby nahlášen po desáté hodině. Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Kopřivnice a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Následně byly na pomoc vyslány další dvě posádky z Nového Jičína a Frenštátu.

Posádky ZZS ošetřovaly tři pacienty:
Osmadvacetiletý muž byl krátce v bezvědomí, zůstal zaklíněný ve vozidle a musel být vyprošťován.

Se záchranáři již později komunikoval, byl uložen do vakuové matrace, zajištěn krčním límcem a následně letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Vrtulníkem byl do zdravotnického zařízení přepraven také čtyřiatřicetiletý pacient. Byl ošetřen s poraněním hrudníku, dolní končetiny a následně předán do péče týmu urgentního příjmu FN Ostrava.

Jednatřicetiletá žena byla posádkami ZZS ošetřena s poraněním horní a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji posádka ZZS přepravila do novojičínské nemocnice, kde byla předána na tamní chirurgickou ambulanci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

22:11 ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

ÚZSVM v Prachaticích získal z odúmrti finanční prostředky ve výši 764 000 korun a rodinný dům v cent…