Ačkoliv Miloš Holeček vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, jeho další profesní působení bylo pevně spojeno s Brnem. Zde byl po studiích justičním čekatelem a následně i soudcem Městského soudu, kterému od roku 1990 předsedal. V listopadu 1991 odešel na Krajský soud v Brně, kde byl místopředsedou pro věci civilní. V únoru 1990 ho předsednictvo České národní rady jmenovalo členem dočasné komise pro přípravu Ústavy ČSR.
Dne 15. července 1993 jej prezident republiky jmenoval soudcem Ústavního soudu České republiky, a to do funkce místopředsedy. Po rezignaci prvního předsedy Ústavního soudu, JUDr. Zdeňka Kesslera, byl dne 17. března 2003 jmenován předsedou Ústavního soudu, jímž byl až do konce svého funkčního období, které se završilo dne 15. července 2003. Poté působil jako soudce Krajského soudu v Brně.
Ani po uplynutí svého funkčního období však doktor Holeček na Ústavní soud nezapomněl. Pravidelně se účastnil všech konferencí, seminářů a dalších akcí, které byly Ústavním soudem pořádány a svým typickým vlídným způsobem poskytl pomoc či právní radu kdykoliv, když o to byl svými kolegy požádán. Jeho klid, nadhled a laskavost nám trvale budou scházet…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Máte v plánu důchodovou reformu této vlády zrušit?
A máte vůbec připravenou nějakou vlastní? Protože za tu dobu, co jste byli ve vládě jste se nepředvedli, ač jste to slibovali. A vůbec nebylo by efektivnější, kdybyste se na ni jako politici shodli hromadně? Proč jste teď její projednávání bojkotovali, pokud vím, tak snad jako jediní. Nebo to máme č...
Další články z rubriky

11:25 Příznivé podmínky XRP urychlují cestu k monetizaci a RICH Miner pomáhá uživatelům získat vysoký pasivní příjem
Regulační politika USA se vůči kryptoměnám uvolnila. Ripple (XRP) jako jedno z hlavních digitálních …