Žít Brno: Michal Doležel je kandidátem do Rady městské části Brno-střed

16.11.2015 18:21

Hnutí Žít Brno nominovalo na radního městské části Brno-střed zastupitele Michala Doležela. Ve funkci by měl nahradit Matěje Hollana, který se rozhodl funkce z časových důvodů vzdát. Nový člen Rady městské části se bude volit na příštím zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu 25. listopadu.

Žít Brno: Michal Doležel je kandidátem do Rady městské části Brno-střed
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Místostarosta sokolské jednoty Sokol Brno I Michal Doležel je veřejnosti známý jako jeden z předních organizátorů celospolečenské osvěty v Brně. V letošním roce inicioval v rámci sokolské jednoty výstavu fotografií obětí židovského holocaustu u sochy Spravedlnosti, případně umístění „Kamenů zmizelých“ na památku nacisty umučených Brňanů. Podílí se také na proměně káznice na Cejlu v Kreativní centrum pro umělce. „Ve funkci bych se společně s kolegy podílel na dalším rozvoji kulturních a sportovních akcí. Mou ambicí je rovněž snaha o další zušlechťování veřejného prostoru. Velký důraz chci klást i na další posilování povědomí o brněnské historii,“ nastínil své plány Michal Doležel.

Matěj Hollan se rozhodl vzdát funkce radního městské části pro časovou vytíženost spjatou s funkcí náměstka brněnského primátora pro gesce kulturní, sociální a zdravotní. Nadále zůstává zastupitelem městské části.

Starosta městské části Brno-střed Martin Landa se domnívá, že zastupitelé předložený návrh schválí. „Michal Doležel v současné době předsedá Komisi pro správu bytových domů a jeho práci si pochvaluje i opozice. Věřím tedy, že dojde k jednomyslnému zvolení za člena Rady,“ řekl Martin Landa.

Rada městské části Brno-střed je jedenáctičlenná, projednává a řeší návrhy, připomínky a podměty předložené členy zastupitelstva, komisemi nebo občany Brno-střed. Radní jsou voleni Zastupitelstvem městské části nadpoloviční většinou hlasů.

Michal Doležel se narodil v roce 1986. Vystudoval archeologii a etnologii. Od roku 2013 je místostarostou Sokol Brno I.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příprava na GDPR patří do portfolia ČD - Telematiky

16:36 Příprava na GDPR patří do portfolia ČD - Telematiky

Společnost ČD - Telematika dokončila pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) analýzu stávajíc…