Žižkovská farnost chce pomoci s integrací irácké rodiny chystající se do Česka

18.01.2016 9:39

Listopadová farní rada žižkovské farnosti v reakci na výzvu papeže Františka schválila záměr dlouhodobé pomoci jedné potřebné uprchlické rodině. Nyní se pomocí dotazníku na webových stránkách farnosti zjišťuje ochota lidí se do této pomoci se zapojit.

Žižkovská farnost chce pomoci s integrací irácké rodiny chystající se do Česka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dřevěný kříž s Kristem
reklama

Farnost navázala spolupráci s Nadačním fondem Generace 21, která chce ve spolupráci s vládou dostat do bezpečí do České republiky 153 křesťanů z Iráku, jejichž životy jsou ohroženy. Ti by měli do ČR přiletět během 1. poloviny příštího roku.

"Pomoci může každý z nás, někdo třeba drobnou částkou pro těžké začátky, jiný třeba tím, že rodinu vezme na vycházku po okolí, pomůže s češtinou nebo pohlídá děti. Právě osobní podpora bude pro lidi prchající před válkou nejdůležitější. Smyslem je pomoci rodinu integrovat, tak, aby se jí nejpozději do roka podařilo najít práci a pro děti školy a stali se plně soběstační," říká koordinátor pomoci Matěj Michalk Žaloudek

Budeme rádi, když se k pomoci přihlásí dostatek lidí. Především je ale nutné, aby lidé nabízenou pomoc mysleli vážně, aby v dobrém i zlém mohli dostát tomu, co v dotazníku slíbili. Tak, abychom si mohli být jisti, že uprchlické rodině se dostane nejen vřelého přijetí, ale i dlouhodobé snahy o její integraci a pomoc s každodenními potřebami," dodává žižkovský farář P. Vít Uher

Organizátoři pomoci počítají s tím, že rodiny budou nejprve převezeno do azylového centra v Zastávce u Brna a dále na několik měsíců do vyhrazeného rekreačního centra v Praze, kde už je farníci budou moci navštívit; mezitím pro ně bude farnost ve spolupráci s Nadačním fondem hledat byt na území Prahy 3. Dotazníky k vyplnění a další informace také lidé najdou v žižkovských kostelech, např. u sv. Prokopa.

Více informací na

  • http://www.farnost-zizkov.cz/?lang=1&id_clanek=2644
  • http://www.gen21.cz/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Únorová bilance zahraničního obchodu skončila s vysokým přebytkem

12:31 ČSÚ: Únorová bilance zahraničního obchodu skončila s vysokým přebytkem

Podle předběžných údajů skončila v únoru bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách př…