Zlínský kraj: Do průmyslové zóny Holešov se přemístí nová společnost

22. 4. 2019 22:46

Rada Zlínského kraje udělila souhlas s provedením stavby investičního záměru zlínské společnosti Blachere Factory Central Europe ve Strategické průmyslové zóně Holešov. V nově postavených budovách se budou vyrábět a kompletovat vánoční dekorace.

Zlínský kraj: Do průmyslové zóny Holešov se přemístí nová společnost
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Úřad Zlínského kraje
reklama

„Společnost zvyšuje své výrobní kapacity a v našem kraji by nově měla do roku 2021 nabídnout až 180 pracovních míst. Do budoucna plánuje i zřízení logistického centra pro ostatní pobočky v Evropě, čímž by mohly vzniknout další pracovní příležitosti,“ uvedl náměstek hejtmana Josef Zicha, který je zodpovědný za oblast strategického rozvoje a územního plánování.

Společnost, která je pobočkou francouzské rodinné firmy, má sídlo ve Zlíně. Současnou výrobu má ale u Brna. Do nově vzniklého areálu, který by mohl být dokončen už v roce 2020, se přestěhuje výroba a skladování, provozovna vývoje i sídlo firmy.

Na pondělním jednání radní schválili také nová Rámcová pravidla při procesu obsazování areálu Strategické průmyslové zóny Holešov investory.

„Stávající rámcová pravidla byla v praxi překonána faktickým vývojem poptávky po pozemcích, změnou právních předpisů a organizačních struktur na straně Zlínského kraje. Cílem nových pravidel je zestručnění úpravy, promítnutí změn právních předpisů a organizačních struktur a zdůraznění individuálního přístupu k investorům,“ vysvětlil náměstek hejtmana Josef Zicha zodpovědný za oblast strategického rozvoje a územního plánování.

Rámcová pravidla pro jednání s investory pomohou zajistit efektivní, pružnou a transparentní komunikaci s investory a dotčenými subjekty. Nová pravidla platí od okamžiku schválení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

12:39 ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

Jedna z největších světových telekomunikačních firem, Deutsche Telekom, testuje chlazení svých data …