Zoo Ostrava: Biodiverzita noční zahrady

24.01.2022 19:33 | Tisková zpráva

Přírodní areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava nabízí vhodné prostředí nejen pro chované druhy zvířat, ale žije v něm řada volně žijících živočichů.

Zoo Ostrava: Biodiverzita noční zahrady
Foto: zoo-ostrava.cz
Popisek: ZOO Ostrava - logo

Některé z nich můžete při své procházce po zoo také pozorovat. Aktuálně jsou zde k vidění hlavně ptáci, kteří přilétají na krmítka, ale také třeba veverky. V těchto mrazivých dnech si jen těžko představíme letní horka, kdy je kolem nás mnohem živěji… V létě určitě vnímáte bezpočet druhů hmyzu – od těch běžných až po ty vzácnější, jako jsou motýli, vážky, brouci a další. Areál je útočištěm také obojživelníkům, plazům a samozřejmě i desítkám druhům ptáků a savců, a to i relativně velkým. Tyto živočichy můžete v zoo také zahlédnout, řadu z nich spíše uslyšet (pověstné jsou v jarním období například „žabí koncerty“ ozývající se z místních rybníků a jezírek), někteří svou přítomnost úspěšně „tají“. Jedná se zejména o druhy s noční a soumračnou aktivitou nebo takové, kteří se blízkosti lidí vyhýbají.

Přítomnost skrytě žijících tvorů nebo těch s noční aktivitou lze samozřejmě také zjistit, a to i v tomto zimním období. Jde to poněkud složitěji a vyžaduje to dostatek času i trpělivosti. Pomoci k tomu mohou i různé přístroje, které mají mimo jiné i tu výhodu, že pracují samostatně, takže zvířata neruší blízkost člověka. Takovým přístrojem je například fotopast, která může zdokumentovat pohyb živočichů. Jednu fotopast pořídili díky podpoře Ministerstva životního prostředí i pracovníci ostravské zoologické zahrady a umístili ji v klidnější části areálu. Podívejte se, jaké zajímavé druhy fotopast zachytila:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

9:15 Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

Mladí řidiči se i letos mohou zdokonalovat ve svých dovednostech na speciálních bezplatných kurzech.…